šah mladinsko evropsko prvenstvo Riga Ivana Hreščak

Četrtek, 30. 8. 2018, 18.58

Riga, MEP v šahu

Ivana Hreščak peta na MEP v šahu

Šah | Foto Vid Ponikvar

Ivana Hreščak je na mladinskem evropskem prvenstvu v šahu, ki se je končalo v Rigi, osvojila peto mesto v kategoriji do 18 let; v devetih krogih je zbrala 6,5 točke. Obenem je osvojila tretjo normo in izpolnila pogoj za naziv mednarodne mojstrice.

Med 16 slovenskimi predstavnicami in predstavniki so uvrstitve v prvo tretjino udeležencev dosegli še Zala Urh, ki je bila 12. v kategoriji do 16 let, Jan Šubelj, 16. do 14 let, Pia Rožmanec, 20. do 12 let in Larisa Kuhar 24. do 14 let.