Pia Babnik Pia Babnik golf

Ponedeljek, 3. 6. 2024, 7.43

Golf, OP ZDA

Pia Babnik zadnji dan popravila svojo uvrstitev, zmaga Japonki

Pia Babnik | Pia Babnik je končala na 29. mestu. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Pia Babnik je končala na 29. mestu.

Slovenska golfistka Pia Babnik je na odprtem prvenstvu ZDA v Lancastru osvojila 29. mesto. Dvajsetletna Ljubljančanka je v zvezni državi Pensilvanija zadnji dan končala z zelo dobrimi 70 udarci in popravila svojo uvrstitev.

Babnikova je prvi dan turnirja v Lancaster Country Clubu igrala zelo dobro in bila na petem mestu s parom igrišča oziroma 70 udarci. Ponesrečil se ji je drugi dan, ko je z osmimi "bogeyji" dan končala s +7, tretji dan z dvema udarcema nad parom.

Zmago si je priborila Japonka Yuka Saso, ki je sklepni dan končala z 68 udarci, skupaj pa z dosežkom 275. Z 279 udarci je drugo mesto osvojila njena rojakinja Hinako Shibuno, tretje mesto pa sta si z udarcem več razdelili Američanki Andrea Lee in Ally Ewing, ki je finale končala s 66 udarci ter si nepričakovano priborila stopničke.

Za Babnikovo je bil turnir pomemben tudi v luči lova na vozovnico za olimpijske igre. Na njih je z le 17 leti nastopila pred tremi leti v Tokiu, za igranje v Parizu pa bi na OP ZDA potrebovala vsaj uvrstitev med najboljših 15.

Ana Belac že na OI

Slovenijo bo na prihajajočih OI po dobrih nastopih v zadnjem obdobju zastopala Ana Belac, medtem ko se za drugo mesto, če bosta dovolj visoko uvrščeni, borita Babnikova in Katja Pogačar, ki sta na jakostni lestvici 512. oziroma 562.

Katja Pogačar je ta konec tedna igrala turnir evropske serije v Helsingborgu na Švedskem in zasedla 66. mesto.