Sobota, 23. 10. 2021, 18.42

Triatlon, Vrsar

Dolinar in Kompanova državna prvaka

triatlon | Foto Grega Valančič/Sportida

Slovenec Tim Gošnjak je zmagal na tekmi Ocean Lava v Vrsarju v srednjem triatlonu. Ker pa nima licence Triatlonske zveze Slovenije je novi državni prvak postal Grega Dolinar (TK Inles Riko Ribnica). Naslov med triatlonkami je osvojila Tanja Kompan (TK Trisport Kamnik), ki je bila skupno druga za Poljakinjo Katarzyno Galewicz.

Gošnjak je s 1900 m plavanja, 90 km kolesarjenja in 21 km teka opravil v času 4:21,03. Dolinar je v cilj prišel 35 sekund za njim, tretji je bil Italijan Andrea Mauri. Drugo mesto v DP je osvojil Simon Iskra (TK Novo mesto), v absolutni razvrstitvi osmi, tretji v slovenskem prvenstvu pa je bil skupno deveti Gorazd Šuligoj (TK Velenje).

Tanja Kompan je preizkušnjo s časom 5:27,02 končala dobrih pet minut za Katarzyno Galewicz, druga v državnem prvenstvu pa je bila Barbara Podgornik (2K Šport).