Ponedeljek,
25. 8. 2025,
13.18

Osveženo pred

8 ur, 28 minut

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,95

Natisni članek

Natisni članek

Lando Norris shelby cobra lamborghini miura McLaren Formula 1

Ponedeljek, 25. 8. 2025, 13.18

8 ur, 28 minut

Lando Norris ima v garaži kar 16 avtomobilov

Samemu sebi je podaril avtomobil za 2,3 milijona evrov

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,95
Lamborghini miura P400 | Lamborghini miura P400. Takšnega ima tudi Lando Norris, a v temnejši barvi. | Foto Guliverimage

Lamborghini miura P400. Takšnega ima tudi Lando Norris, a v temnejši barvi.

Foto: Guliverimage

Britanski dirkač formule 1 Lando Norris, ki se z ekipnim kolegom, Avstralcem Oscarjem Piastrijem, bori za letošnji naslov svetovnega prvaka, je razkril, da je lastnik kar 16 osebnih avtomobilov, večinoma starodobnikov, največ pa mu pomeni lamborghini miura, ki naj bi bil vreden kar 2,3 milijona evrov.

Oscar Piastri
Sportal Ima privilegij, ki ga v formuli 1 ni imelo veliko dirkačev

Lando Norris je zmagovalec devetih dirk formule 1, od tega petih letos, ko se bori za naslov prvaka. | Foto: Reuters Lando Norris je zmagovalec devetih dirk formule 1, od tega petih letos, ko se bori za naslov prvaka. Foto: Reuters Lamborghini miura, ki ga ima v domači garaži Lando Norris, naj bi bil prvi model P400. Ta ima 12-valjni motor s 3.929 kubičnimi centimetri. Konec 60. in na začetku 70. let 20. stoletja so jih izdelali samo 762 in danes je vreden dva milijona britanskih funtov, torej približno 2,3 milijona evrov. "Stare avtomobile imam precej rajši kot moderne," je povedal 25-letnik. "Moj najljubši avtomobil? Največ mi pomeni lamborghini miura, najbolj sem ponosen nanj. Mislim, da je to eden najlepših avtomobilov vseh časov. To je bilo moje prvo darilo samemu sebi. Zapravil sem nekaj denarja in si kupil zelo lep avtomobil," je povedal z nasmehom. 

Poglejte, kako se je Norris v Monte Carlu vozil z miuro:

V Silverstone se je pripeljal s shelby cobro

Norrisova shelby cobra v Silverstonu | Foto: Guliverimage Norrisova shelby cobra v Silverstonu Foto: Guliverimage Pred kratkim smo ga v Silverstonu videli v še enem lepotcu. Na Veliko nagrado Velike Britanije se je pripeljal s shelby cobro iz 60. let. "Moral sem jo kupiti! Rekel sem si: cobro moram voziti. Z njo sem se pripeljal v Silverstone in to je bilo res odlično. To je ena najglasnejših stvari na svetu." Že njegov oče je bil navdušen nad starimi avtomobili in Lando je to ljubezen očitno podedoval. V garaži ima tudi dirkalne avtomobile mclaren 765LT, ferrari F40, porsche carrera GT in mclaren P1.

Max Verstappen Lily thumb
Sportal Verstappen delil ganljive fotografije iz zasebnega življenja
Carlos Sainz thumb
Sportal Dirkalnike in asfalt zamenjali za čolne in morje
Hungaroring Lando Norris McLaren
Sportal Do zadnjega kroga dvoboj McLarnov za zmago, Leclerc znorel na ekipo