7 let, 11 mesecev

Tim Novak reli

Nedelja, 12. 4. 2015, 15.25

Novak deseti v Labotski dolini

Na reliju Lavanttal v Labotski dolini na avstrijskem Koroškem, ki letos sicer ne šteje več tudi za točke slovenskega prvenstva, je konec tedna nastopilo tudi nekaj slovenskih posadk.

Najvišje je končal Tim Novak (Škoda Fabia R2), ki je bil deseti v skupnem seštevku.

Slovenska posadka Novak in sovoznik Uroš Ocvirk je ob desetem mestu v skupni uvrstitvi prišla še do četrtega v pokalu Mitropa in tretjega med dirkači z avtomobili razreda R2. Grega Premrl (Citroen DS3 R3T) je bil 14., Aleš Zrinski (BMW M3) pa 33.

Zmagal je domačin Raimund Baumschlager, tudi stari znanec slovenskih cest, ki je s Škodo Fabio S2000 prišel do jubilejne 30. zmage v avstrijskem prvenstvu. Drugi je bil njegov rojak Hermann Neubauer (Ford Fiesta S2000), tretji pa Nemec Hermann Gassner (Mitsubishi Lancer Evo X).

Slovensko državno prvenstvo se bo letos začelo z dirko v Mariboru naslednji teden.