Četrtek,
13. 2. 2025,
17.10

Osveženo pred

5 ur, 28 minut

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,13

Natisni članek

Natisni članek

VN Avstralije Oscar Piastri Lando Norris Andrea Stella McLaren Formula 1

Četrtek, 13. 2. 2025, 17.10

5 ur, 28 minut

Še mesec dni do začetka prvenstva formule 1

McLaren prvi pokazal dirkalnik, a v kamuflažnih barvah

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,13
Abu Dabi Lando Norris McLaren | Lando Norris in Oscar Piastri sta si lani McLarnu pridirkala šest zmag in konstruktorski naslov. | Foto Reuters

Lando Norris in Oscar Piastri sta si lani McLarnu pridirkala šest zmag in konstruktorski naslov.

Foto: Reuters

Aktualni konstruktorski prvaki formule 1, angleški McLaren, je prvi razkril svoj novi dirkalnik. Za zdaj še v kamuflažnih barvah, uradna predstavitev vseh ekip bo v torek v Londonu. Prva dirka bo 16. marca v Melbournu v Avstraliji.

Lewis Hamilton Ferrari
Sportal Korak v novo ero, Hamilton prvič v Ferrariju #video

Prvenstvo formule 1 2025, 75. svetovno prvenstvo pod tem imenom, je vse bližje. Naslednji teden 18. februarja bodo v londonski O2 areni prvič pripravili posebno predstavitev vseh desetih ekip, nato bodo ekipe v dneh pred testiranji ali pa na samih testiranjih še same pokazale svoje nove dirkalnike. Testiranja sledijo med 26. in 28. februarjem v Bahrajnu, kjer bo letos šele četrta dirka prvenstva. Uvod bo kot po starem v Melbournu, tretji marčevski konec tedna. 

Iz tovarn nazaj na asfalt

Lewis Hamilton konec januarja prvič v Ferrariju. | Foto: Reuters Lewis Hamilton konec januarja prvič v Ferrariju. Foto: Reuters Zadnji mesec in pol je delo potekalo predvsem v tovarnah, kjer so izpopolnjevali nove dirkalnike, ki bodo sicer ob nespremenjenih pravilih ostali precej podobni. Nekaj dirkačev je bilo s starimi dirkalniki že na stezi, predvsem Lewis Hamilton, ki je spoznaval svojo novo ekipo, Ferrari. Vse ekipe pa lahko za potrebe snemanja promocijskega materiala naredijo nekaj krogov tudi z novimi dirkalniki. Aktualni konstruktorski prvak McLaren ja ta četrtek to storil na dirkališču v Silverstonu. In kar sam prve fotografije svojega novega dirkalnika tudi poslal v javnost. Barve dirkalnika še niso takšne, kot bodo na dirkah, saj uradnega barvne sheme pred predstavitvijo v Londonu ekipe ne smejo razkriti. Pa tudi same tega ne bi želele, McLaren ga je tako obarval v kamuflažne barve, da se prav vsi aerodinamični elementi na njem ne vidijo najbolje.

"Ekipa je izjemno trdo delala"

Oscar Piastri želi več kot samo zmago ali dve. | Foto: Reuters Oscar Piastri želi več kot samo zmago ali dve. Foto: Reuters MCL39 je evolucija lanskega s kar nekaj posodobitvami, pravi vodja ekipe Andrea Stella. "Ekipa je izjemno trdo delala, da bi se čim bolje pripravila na začetek sezone," je povedal Stella. "Iz svojih lanskih bitk smo se veliko naučili, kar nam bo koristilo pri doseganju letošnjega cilja." Lando Norris, ki je lani zasedel skupno drugo mesto za Maxom Verstappnom (Red Bull), in Oscar Piastri novo sezono začenjata z enakimi možnostmi v boju za naslov, kot pravijo, v moštvu znova ne bo favoriziranja znotraj ekipe. Lani jih je to morda celo stalo dirkaške lovorike. "Trdo sem delal, da bi se pripravil na sezono, ki je pred nami. Razlike na vrhu bodo verjetno neverjetno majhne, in navdušen sem nad prostorom za izboljšave po dveh sezonah v tem športu," je dejal Piastri.

Andrea Kimi Antonelli
Sportal Mercedesov novinec Antonelli naredil vozniški izpit
Monza Haas
Sportal Prvič v zgodovini ženska na pomembnem mestu v formuli 1
Isack Hadjar
Sportal Še en novinec zapolnil zadnji prosti sedež v F1