3 leta, 2 meseca

Andrea Iannone Ducati VN Italije Mugello MotoGP

Sobota, 30. 5. 2015, 15.40

Ducatijev Iannone prvič v karieri profesor kvalifikacij, Marquez padel na popravnem izpitu

Ducatijev tovarniški dirkač Andrea Iannone si je na kvalifikacijah MotoGP za VN Italije prvič v karieri kraljevskega razreda pridirkal najboljši štartni položaj. Marquez katastrofalen 13.

Italijan je v epski bitki premagal zmagovalca zadnjih dveh dirk MotoGP, Yamahinega tovarniškega dirkača Jorgeja Lorenza, ki je trenutno v karavani v najboljši formi. Borca je ločevalo samo 95 tisočink sekunde.

Na njuni ravni sta bila še dva dirkača: Iannonejev moštveni kolega Andrea Dovizioso (od Iannoneja je bil počasnejši 0,121 sekunde, od Lorenza pa 26 tisočink) in Hondin poltovarniški dirkač Cal Crutchlow (od Iannoneja je bil oddaljen 0,168 sekunde, od Lorenza pa 73 tisočink).

Suzuki odlično, Marquez porazno Odlično se je predstavil tovarniški Suzuki: Aleix Espargaro je bil peti (+0,365), novinec Maverick Vinales pa deveti (+0,445). V njunem sendviču so se znašli Michele Pirro (Ducati), Pedrosa (Honda) in Rossi (Yamaha).

Aktualni svetovni prvak MotoGP Marc Marquez je doživel rezultatsko katastrofo. Špancu se prvič v karieri kraljevskega razreda ni uspelo prebiti v drugi del kvalifikacij in bo nedeljsko dirko za VN Italije štartal iz pete štartne vrste, kot 13.