9.43

veterani

Nedelja, 17. 7. 2011, 9.43

Fabio Ruzzier do odličja na veteranskem SP

Tržačan Fabio Ruzzier je na svetovnem prvenstvu veteranov v atletiki, ki se je končalo v ameriškem Sacramentu, osvojil srebrno odličje v hitri hoji na 20 km v kategoriji M-55.

Šesterica slovenskih veteranov je osvojila še tri četrta mesta. Najstarejši med Slovenci, Marko Sluga iz Ljubljane, je bil četrti v suvanju krogle v kategoriji M-75 in nato še v metu kopja, nehvaležno četrto mesto pa je dosegel tudi Ruzzier v hitri hoji na 10 km.

Mad 4800 udeleženci le šest Slovencev

Edino peto mesto je osvojil Valter Moljk iz Hrastnika v skoku v višino v kategoriji M-70. Celjan Branko Vivod se je v ogrevanju skoka v višino poškodoval in ni nastopil.

Od veterank je nastopila le Ljubljančanka Marjeta Čad Peče in v skoku v višino v kategoriji Ž-60 osvojila sedmo mesto med 18 skakalkami, v suvanju krogle pa je bila na 12. mestu. Nastopilo je prek 4800 veteranov in veterank iz 93 držav, med njimi pa le šesterica Slovencev, ker so bili stroški nastopa preveliki.