3. 3. 2019,
21.40

5 let, 1 mesec

Thermometer Blue 1,92

Maruša Černjul Filip Jakob Demšar Luka Janežič Žan Rudolf Maja Mihalinec Maruša Mišmaš Anita Horvat Tina Šutej dvoransko evropsko atletsko prvenstvo 2019

Nedelja, 3. 3. 2019, 21.40

evropsko dvoransko atletsko prvenstvo 2019 (1.-3. marec 2019)

Černjulova z rekordom zaključila uspešne slovenske nastope

Maruša Černjul | Maruša Černjul je v finalu skoka v višino skočila osebni rekord in končala na desetem mestu. | Foto Vid Ponikvar

Za nami je zadnji slovenski nastop na dvoranskem evropskem prvenstvu v Glasgowu. Maruša Černjul, edina Slovenka, ki je nastopila v nedeljo, je z novim osebnim rekordom 191 centimetrov v finalu ženskega skoka v višino zasedla deseto mesto in tako na lep način zaključila uspešne slovenske nastope na Škotskem. Slovenija se domov vrača še z dvema finalnima uvrstitvama. Maja Mihalinec je bila šesta v teku na 60 metrov, medtem ko je bil Luka Janežič četrti v teku na 400 metrov. Najboljšemu slovenskemu atletu sta za medaljo zmanjkali samo dve stotinki.

Luka Janežič
Sportal Luka Janežič: To je bila priložnost, ki se nikoli ne bo vrnila

Maruša Černjul je prijetno presenetila že v petkovih kvalifikacijah in se s preskočenimi 189 centimetri nekoliko nepričakovano uvrstila v finale. Tudi tam se je izkazala in z novim osebnim rekordom, ki po novem znaša 191 centimetrov, pristala na desetem mestu. Z njenim rezultatom je bila zadovoljna tudi vodja slovenske reprezentance na Škotskem Marija Šestak.

Luka Janežič je takole obležal ob Tonyju Van Diepnu, ki ga je prehitel tik pred ciljem. | Foto: Getty Images Luka Janežič je takole obležal ob Tonyju Van Diepnu, ki ga je prehitel tik pred ciljem. Foto: Getty Images

V soboto smo dočakali vrhunec slovenskih nastopov na Škotskem, kar dva finalna nastopa s slovensko udeležbo.

Luka Janežič, ki se je v finale prebil brez težav, je bil v soboto povsem blizu tega, da bi kot prvi Slovenec osvojil medaljo na dvoranskih evropskih prvenstvih, a je kljub pogumnemu teku ostal brez nje. V ciljno ravnino je prišel kot tretji, a nato v samem finišu izgubil medaljo, za pičli dve stotinki sekunde ga je prehitel Nizozemec Tony van Diepen, ki je tekel nizozemski rekord 46,13. Slovenski rekorder je v cilj prišel v času 46,15, zlato in evropski naslov pa je osvojil Norvežan Karsten Warholm z novim evropskim rekordom 45,05.

Lepo presenečenje Maje Mihalinec

Maja Mihalinec je prijetno presenetila. | Foto: Getty Images Maja Mihalinec je prijetno presenetila. Foto: Getty Images Maja Mihalinec se je najprej pričakovano uvrstila v polfinale teka na 60 metrov s časom 7,28, potem pa s časom 7,30 presenetila in se uvrstila v veliki finale. V tem je navdušila in z novim osebnim rekordom 7,21 pristala na šestem mestu. Naslov evropske prvakinje je s časom 7,09 osvojila Poljakinja Ewa Swoboda.

V soboto smo sicer videli še dva slovenska nastopa, oba v kvalifikacijah.

Najstnik Filip Jakob Demšar je svoje prvo veliko člansko tekmovanje končal v kvalifikacijah teka na 60 metrov z ovirami in na 24. končnem mestu, v svoji skupini je s časom 7,96 sekunde končal na petem mestu, kar je bilo premalo za polfinale.

V kvalifikacijah je v soboto obstala tudi skakalka s palico Tina Šutej, ki je zmogla 4,50 metra, zasedla deseto mesto in za dve zgrešila nedeljski finale.

Mišmaš, Horvat in Rudolf obstali v kvalifikacijah

Prvi dan prvenstva, v petek, smo videli še štiri slovenske nastope. Anita Horvat je bila dopoldne v kvalifikacijah teka na 400 metrov druga v svoji skupini s časom 53,53. V polfinalu je v svoji skupini zasedla zadnje mesto s časom 53,37 in pričakovano ostala brez finala, je pa vseeno prehitela kar nekaj atletinj in pristala na končnem 12. mestu.

Anita Horvat | Foto: Getty Images Foto: Getty Images

Maruša Mišmaš je v svoji kvalifikacijski skupini teka na 1.500 metrov s časom 4:09,81 zasedla četrto mesto in ostala brez finala, zmanjkalo ji je le 14 stotink.

Žan Rudolf je v svoji kvalifikacijski skupini teka na 800 metrov po dobrem začetku popustil in s časom 1:51,75 končal na zadnjem mestu.