Anita Horvat

Sobota, 22. 5. 2021, 21.43

atletski miting, andujar

Anita Horvat peta v Španiji

Anita Horvat | Anita Horvat je v Španiji končala na petem mestu. | Foto Sportida

Anita Horvat je v Španiji končala na petem mestu.

Slovenska rekorderka Anita Horvat je na atletskem mitingu v španskem Andujarju v teku A na 400 m zasedla peto mesto z 52,80 sekunde. Z rekordom mitinga je zmagala Marileidy Paulino iz Dominikanske republike (50,25).

Druga je bila Portugalka Catia Azevedo (51,61), tretja Francozinja Floria Guei (52,23), srebrna leta 2016 na evropskem prvenstvu v Amsterdamu in zlata na dvoranskem EP leta 2017 v Beogradu. Pred edino slovensko predstavnico na mitingu pa je bila le še Leni Shida iz Ugande (52,62).        Štiriindvajsetletna Horvatova je slovenski rekord (51,22 sekunde) na en stadionski krog postavila 20. julija 2018 na diamantni ligi v Monaku.

Horvatova je 19. maja v Ostravi na Češkem z osebnim rekordom dosegla osmo mesto v teku na 800 m (2:03,29), ki je od letošnje zime njena druga disciplina, v kateri nastopa. Poletno sezono je sicer začela 1. maja, ko je skupaj z Žanom Rudolfom na svetovnem prvenstvu štafet v poljski Šleziji na 2 X 2 X 400 m osvojila bronasto medaljo (3:41,95).