Torek,
21. 1. 2014,
14.29

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Vatikan švicarska garda nadlegovanje

Torek, 21. 1. 2014, 14.29

8 let, 7 mesecev

Duhovniki v Vatikanu nadlegujejo švicarske gardiste

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Nekdanji vodja vatikanske švicarske garde je priznal, da obstaja vatikanski gejevski lobi.

Švicarski gardisti so vatikanski stražarji, odgovorni za papeževo varnost. Eden izmed njih, Elmar Mäder, je pretekli teden za švicarski časopis Schweiz am Sonntag opisal, da znotraj vatikanskega obzidja obstaja skrivna mreža homoseksualcev, ki vodi in nadzira dogajanje.

"Trditev, da v Vatikanu obstaja gejevski lobi, ne morem zavreči. Moje izkušnje govorijo o tem, da obstaja," je dejal 50-letni bivši gardist. Elmar Mäder pa ni navaden gardist: med letoma 2002 in 2008 je bil celo poveljnik švicarske garde, kar pomeni, da je imel dostop do najbolj zaprtih vatikanskih krogov.

Gardist kot duhovnikov posladek Isti časopis je pred dobrim mesecem objavil intervju z bivšim gardistom, ki je zatrdil, da je v letih svojega služenja papežu dobil "vsaj 20 nedvoumno seksualnih povabil duhovnikov".

Med večerjo v rimski restavraciji mu je denimo duhovnik, medtem ko sta jedla špinačo in zrezek, dejal: "In ti si posladek." Pred vrata svoje sobe je denimo dobil steklenico viskija in posetnico s telefonsko številko škofa. "Sredi noči me je na mobilni telefon poklical kardinal in zahteval, da pridem v njegovo sobo," je dejal anonimni bivši gardist.

Leta 1998 je denimo mladenič Cédric Tornay, tudi gardist, ubil poveljnika gardistov Aloisa Estermanna in njegovo venezuelsko ženo, nato pa sodil še sebi. Ker nikoli ni bil razkrit motiv umora in samomora, je nastalo mnogo teorij, od tega, da je bil poveljnik v resnici bivši agent Stasija, do tega, da sta bila mladenič in poveljnik v homoseksualnem razmerju, a si je poveljnik izbral še drugega ljubimca.

Julija lani pa so italijanski časopisi poročali, da je imel Battista Ricca, ki ga je papež Frančišek postavil na vidno mesto v Vatikanski banki, razmerje z enim izmed švicarskih gardistov.

Preveč moško okolje Zdaj pa je bivši vodja garde priznal, da je v govoricah o homoseksualni mreži in nadlegovanju gardistov tudi nekaj resnice: "Delovno okolje, kjer je večina moških neporočenih, že samo po sebi privlači tudi homoseksualce."

Tiskovni predstavnik švicarske garde Urs Breitenmoser je ob teh izjavah dejal, da govorice o gejevskem lobiju v Vatikanu ne vplivajo na delovanje švicarske garde, saj imajo vojaki čisto druge interese.

Dvojni umor in ljubimec Res pa je, da so bili člani švicarske garde že v preteklosti vpleteni v homoseksualne škandale.

Sam sicer nikoli ni imel problemov z nadlegovanjem, priznal pa je, da se je bal, da bi gejevski lobi v Vatikanu lahko povzročal varnostne probleme.

Vprašanje lojalnosti in zakaj vanjo ne morejo ženske Dejal je tudi, da v švicarsko gardo nikoli ne bi sprejel odkritega homoseksualca: "Pa ne zavoljo njegove seksualnosti, temveč zaradi problemov, ki bi lahko povzročili nelojalnost gardi in Vatikanu. Nikakor ne bi toleriral, da bi gardisti postali bolj lojalni drug drugemu ali gejevski mreži kot pa instituciji, ki so jo dolžni braniti."

Zaradi podobnega razloga je Mäder kot poveljnik garde leta 2005 v intervjuju dejal, da v gardi ne morejo biti ženske. Menda ima garda premajhne prostore, da bi si jih lahko delili moški in ženske, poleg tega bi lahko ženske gardistke povzročale varnostne probleme.

Papež lahko mirno spi Ko je Elmar Mäder leta 2008 odstopil kot poveljnik gardistov in zapustil Vatikan, so se razširile novice, da je odstopil, ker niso upoštevali njegovih opozoril o gejevskem lobiju in nadlegovanju gardistov. Večkrat naj bi o tem celo pisal kuriji. "Moj namen ni, da bi javno govoril o svojem dopisovanju z nadrejenimi," je govorice komentiral Mäder, ki je zdaj direktor podjetja, ki se ukvarja z medicinsko tehnologijo.

So pa izjave bivšega gardista, da homoseksualci ne morejo biti člani najmanjše vojske na svetu, razhudile italijanske gejevske aktiviste. "Naj se bolje informira o tem, koliko homoseksualcev je v vojskah po svetu," je dejal Aurelio Mancuso, predsednik organizacije Equality.

Franco Grillini, vodja organizacije Gaynet, pa je dodal: "Statistično so geji manj nasilni, torej če je papež res obkrožen s homoseksualci, lahko mirno spi."