Sreda,
29. 10. 2014,
9.54

Osveženo pred

5 let, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Uroš Rotnik direktor

Sreda, 29. 10. 2014, 9.54

5 let, 8 mesecev

Rotnik ostaja na čelu Komunalnega podjetja Velenje

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Organi upravljanja in nadzora Komunalnega podjetja Velenje so presodili, da zaključno poročilo KPK o premoženju Uroša Rotnika ne daje pravne podlage za njegovo razrešitev iz krivdnih razlogov.

Na podlagi zakona o gospodarskih družbah bi bila v tem primeru mogoča le razrešitev iz nekrivdnih razlogov, vendar bi bila takšna odločitev povsem neutemeljena, saj je poslovanje Komunalnega podjetja Velenje pod vodstvom Rotnika po mnenju vseh organov upravljanja in nadzora zelo dobro, pregledno in brez ugotovljenih nepravilnosti, so sporočili iz Komunalnega podjetja Velenje.

Navajajo tudi, da bi prav tako odpravnina, ki bi v tem primeru pripadala direktorju, pomenila dodaten strošek za javno podjetje ter obremenila uporabnike komunalnih dobrin in storitev.

Poziv h končanju postopkov Ponovno so pozvali vse pristojne organe v državi, da v okviru svojih pristojnosti čim prej končajo vse postopke ugotavljanja premoženjskega stanja Rotnika, ki ga je doletela kazenska ovadba zaradi bloka 6 Termoelektrarne Šoštanj.

Vladi in zakonodajalcu omenjeni organi predlagajo, da uredi to področje v skladu z napotili Komisije za preprečevanje korupcije tako, da bo dana zakonska podlaga za ukrepanje v tovrstnih primerih.

Kaj je ugotovila KPK? Komisije za preprečevanje korupcije (KPK) je zaključno poročilo o nadzoru nad premoženjskim stanjem Rotnika objavila 17. aprila letos. V njem je med drugim zapisala, da "ni mogla ugotoviti natančnega obsega gotovinskega premoženja zavezanca Uroša Rotnika, direktorja Komunalnega podjetja Velenje, iz dostopnih podatkov pa izhaja, da je zavezanec v nadzorovanem obdobju razpolagal z gotovino v vrednosti med 980 tisoč in tremi milijoni in tristo tisoč evri, pri čemer je znan izvor enega milijona evrov (prodaja vrednostnih papirjev), ni pa znan oziroma verodostojno pojasnjen niti obstoj niti izvor preostale gotovine; komisija je pristojnemu državnemu tožilstvu predlagala uvedbo finančne preiskave zavezančevega premoženja."