Matic Tomšič

Petek,
3. 10. 2014,
11.37

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

pametni telefoni tablice Matic Tomšič

Petek, 3. 10. 2014, 11.37

8 let, 7 mesecev

Poškodovana je polovica vseh pametnih telefonov v uporabi

Matic Tomšič

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Raziskava, ki jo je izvedel neki proizvajalec zaščitne opreme za mobilne telefone in tablične računalnike, je pokazala, da ogromno uporabnikov živi s poškodovano ali celo polomljeno napravo.

Študija podjetja Zagg, ki je znano po zaščiti za zaslone Invisible Shield, pravi, da kar 85 odstotkom lastnikov pametnih telefonov največji strah ob izgubi ali kraji predstavljata polomljen zaslon ali ohišje. Kljub temu naj bi jih kar 48 odstotkov vsak dan uporabljalo poškodovan pametni telefon, so pri Zaggu ugotovili z raziskavo trga, v kateri je sodelovalo 800 uporabnikov. S potolčeno napravo je sprijaznjena tudi dobra četrtina (27 odstotkov) lastnikov tabličnih računalnikov.

Dežurna krivca – mladost in nerodnost Konkretne poškodbe – velike razpoke na ohišju ali deloma zdrobljen zaslon – se sicer pojavljajo na manjšem deležu delujočih naprav, saj jih prenaša le osem odstotkov uporabnikov pametnih telefonov in deset odstotkov uporabnikov tablic. Večina škode je namreč površinska, najpogostejše so praske in manjše razpoke v kotičkih zaslonov. Najbrž ni presenetljivo, da se plastika in steklo največkrat krušita ob padcih po tleh. Pri Zaggu so ugotovili, da je to res v kar 40 odstotkih primerov poškodb. Slabih 20 odstotkov krivde je sicer mogoče pripisati otroškim ročicam. Raziskava je pokazala tudi, da več kot polovica uporabnikov rade volje plača za popravilo zaslona ali ohišja. Povprečna cena tovrstnega posega je 144 ameriških dolarjev oziroma slabih 115 evrov.