Torek, 6. 10. 2009, 20.11
8 let, 8 mesecev
Agencija za zavarovalni nadzor bi utegnila zamenjati upravo Vzajemne
To utegne povzročiti razrešitev sedanje uprave pod vodstvom Boštjana Averja, je poročal Radio Slovenija. Postopek naj bi trajal nekaj tednov. Na agenciji za zavarovalni nadzor teh poročil niso želeli potrditi, saj so v skladu z zakonom o zavarovalništvu zavezani varovati zaupnost podatkov. "Ker gre za postopke, ki še niso zaključeni, jih ne moremo komentirati. Prav tako ne smemo razkrivati vsebine morebitnih ukrepov ali vsebine sej organov agencije za zavarovalni nadzor," so odgovorili na zastavljena vprašanja.
Agencija naj bi sedaj v skladu s postopkom najprej obvestila Vzajemno, ki se o tem lahko izreče, nato pa naj bi agencija izdala odredbo, na katero lahko Vzajemna ugovarja. V primeru, da agencija ugovora ne sprejme, lahko izda odločbo o izredni upravi. Vzajemna lahko nato odločitev spodbija tudi po sodni poti. Če se bo agencija odločila za imenovanje izredne uprave, bo po navedbah Radia Slovenije prevzela tudi vlogo nadzornika, sedanji nadzorni svet pa svoje funkcije ne bi več opravljal.
Uprava Vzajemne bo sicer po napovedih ta petek objavila sklic izredne skupščine, na kateri bi zamenjali nadzorni svet. Skupščina, katere sklic je z zbranimi podpisi članov Vzajemne zahtevala Zveza društev upokojencev Slovenije (ZDUS), bo predvidoma v začetku novembra.
Medtem so člani sveta delavcev po poročanju današnjega Dela skupaj z Averjem na svoji zadnji seji (16. septembra) menda precej podrobno načrtovali, kaj je še treba postoriti pred izredno skupščino. Govora je bilo predvsem o zasedbi najpomembnejših mest v Vzajemni s pravimi ljudmi še pred izredno skupščino, o njihovih napredovanjih, o določitvi višine sejnin za člane delavskega sveta (100 evrov na sejo) in o tem, kako zagotoviti sedanjim vodilnim še vedno vpliv v Vzajemni, piše časnik.
Po poročanju POP TV naj bi odločitev agencije za zavarovalni nadzor sprožala pomisleke, saj do nje prihaja v času pred izredno skupščino. Nekateri naj bi zato špekulirali, da gre za ukrep, ki naj bi celo preprečil izredno skupščino.