Sporting Lizbona Brighton West Ham AC Milan Roma Atalanta Bayer Leverkusen Liverpool Liga Europa

Liga Europa, osmina finala (prve tekme)

Liverpool napolnil mrežo Sparte, prvak Azerbajdžana neodločeno z Bayerjem

Liga Europa: Sparta - Liverpool | Liverpool je v Pragi napolnil mrežo Sparte. | Foto Reuters

Liverpool je v Pragi napolnil mrežo Sparte.

Z obračunom med Sportingom in Atalanto se je na stadionu Joseja Alvalade v Lizboni v sredo začel boj osmine finala lige Europa. Tekmeca sta se razšla z izidom 1:1. Trikratni zmagovalec Liverpool je v četrtek v gosteh s 5:1 premagal praško Sparto, doslej neporaženi in vodilni klub bundeslige Bayer Leverkusen pa je remizoral (2.2) z azerbajdžanskim Qarabagom. Klub iz Bakuja, ki je bil v play-offu kvalifikacij boljši od Olimpije, je bil blizu temu, da bi kot prvi v tej sezoni premagal varovance Xabija Alonsa. Vodil je že z 2:0, neodločen izid pa je vseeno spoštovanja vreden dosežek. Milan je s 4:2 odpravil Slavio Prago, Benfica in Rangers sta remizirala (2:2), Freiburg je z 1.0 ugnal West Ham, Marseille pa kar s 4:0 Villarreal.

Sturm Graz, Jon Gorenc Stankovič, Tomi Horvat
Sportal Lille preluknjal "slovenski" Sturm, Zajčev Fenerbahče do zmage v Belgiji

Atalanta se iz gostovanja v Lizboni vrača z remijem (1:1). Ta vodstvo Sportinga je v 17. minuti zadel Paulinho, na drugi strani pa je v 39. minuti za izenačenje zadel Gianluca Scamacca.

Liverpool je praško Sparto načel v šesti minuti z enajstmetrovko Alexisa MacAllisterja. Darwin Nunez je z zadetkoma v 25. in 45. minuti še povečal prednost Angležev, Luis Diaz pa je v 53. zadel za 4:1. Vmes je avtogol dosegel Conor Bradley. V 86. minuti je Var izničil zadetek Mohameda Salaha, v 90. pa je Dominik Szoboszlai dosegel še enega regularnega za končni izid.

Gostoval je tudi Bayer Leverkusen, ki je v izvrstni formi v domači ligi, kjer vodi, v gosteh pri Qarabagu je po prvem polčasu zaostajal z 0:2, v drugem pa prišel do izenačenja na 2:2. Florian Wirtz v 70. in Patrik Schick v 92. minuti sta zadela za Nemce.

Roma je gostila Brighton in ga ugnala kar presenetljivo visoko s 4:0. Paulo Dybala v 12., Romelu Lukaku v 43., Gianluca Mancini v 64. in Bryan Cristante v 68. minuti so bili strelci za Rimljane. Stephan El Shaarawy je prispeval podaji pri zadnjih dveh zadetkih.

Povratne tekme bodo čez en teden. Žreb parov za četrtfinale, polfinale in finale bo 15. marca, četrtfinalni obračuni bodo 11. in 18. aprila, polfinalni 2. in 9. maja, finale pa bo 22. maja v Dublinu.

Že v prvem delu evropske lige, kjer so nastopali klubi, ki so zasedli druga mesta v skupinskem delu evropske lige in tretja mesta v skupinskem delu lige prvakov, to sezono ni igral noben slovenski nogometaš.