Torek,
26. 5. 2015,
13.48

Osveženo pred

6 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue Green 3

2

Natisni članek

Rogaška Slatina

Torek, 26. 5. 2015, 13.48

6 let, 7 mesecev

Rogaška Slatina: ruski apartmaji v slogu Jamesa Bonda

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue Green 3

2

V bližnji okolici zdravilišča v Rogaški Slatini je nastal kompleks petih hiš z desetimi apartmaji, ki z dobro arhitekturo podirajo stereotipe kičastih hiš investitorjev iz vzhodnih dežel.

Arhitekta Boštjan Matul in Dominik Sagadin iz projektivnega biroja AB objekt sta na željo ruskih lastnikov postavila moderen in trajnostno naravnan počitniški kompleks na Cvetličnem hribu v bližini zdravilišča v Rogaški Slatini.

Do kompleksa se pripeljete mimo zdravilišča, zavijete v strm klanec in na vrhu, ko mislite, da tu ničesar ne bo več, se prava lepota šele začne.

 | Foto:

"To lepoto okolja smo želeli ohraniti, zato tudi nismo želeli škarp in spreminjanja terena, le tam, kjer je to bilo res nujno potrebno. Rogaška Slatina je trenutno mesto, kjer se meša ruski denar s slovensko tradicijo. Turisti imajo radi naravne vire, ki jih nudi to mesto. Nekaterim ni dovolj le hotelska soba, želeli so si več," je začel pogovor Boštjan Matul.

Pet tujih vlagateljev je investiralo v pet počitniških hiš z desetimi apartmaji. "Razvila se je ena lepa zgodba, s katero se je malce podrl stereotip o ruskem kičastem arhitekturnem slogu."

 | Foto:

Ena od njihovih redkih zahtev je bila, da se zgradi pet objektov ter da sta v vsakem po dva apartmaja, ki sta fizično povsem ločena. Koncept dveh L-jev "Naš izziv je bil narediti čim bolj intimne oziroma zasebne apartmaje, da se gosti, ko so nastanjeni tukaj, ne motijo. Nastal je koncept dveh L-jev. Vsak apartma je zasnovan v obliki črke L, zgornji in spodnji apartma, vsak je obrnjen v svojo smer," nadaljuje Dominik Sagadin.

Pomembna tudi ureditev okolice Da so objekti opazni predvsem zaradi svoje integracije z okoljem, je kriva tudi temnejša fasada s klinker ploščicami ter z okoljem zlita zasaditev, ki je delo krajinskega arhitekta Mitje Škerjanca.

 | Foto:

V notranjosti je 130 kvadratnih metrov apartmajev med sabo zelo podobnih. Vsi imajo velik dnevni prostor, veliko teraso ter spalni del s kopalnico.

Ponovitev fasade v bivalnem delu V velikem dnevno-bivalnem delu spodnjega apartmaja je najprej opazna velika bela stena, ki ponovi zunanjo fasado, seveda v drugačnem odtenku.

 | Foto:

Kontrast keramičnim tlom in belim stenam se kaže v leseni oblogi stropa in stene dnevne sobe, kamor sta integrirana kamin in televizor.

Arhitekta sta imela proste roke pri opremi pohištva, izbrala sta nekaj slovenskih kosov kot nekaj tujih oblikovalskih ikon ter z izbiro naredila prostor, ki zelo spominja na stare filme z Jamesom Bondom.

 | Foto:

V spalnicah se ponovi kombinacija lesa in beline. Stene so oblekli v tikovino, s katero so dobili odpornost in hkrati malce razbili belino pohištva.

Ciljanje na višji cenovni razred Apartmaji so še novi in so v uporabi le nekaj mesecev. Z nočitvijo, ki je vredna okoli 400 evrov, je bilo zadovoljnih že kar nekaj gostov, koliko med njimi je bilo Slovencev, podatkov žal nismo dobili.

 | Foto: