Četrtek,
6. 2. 2014,
15.15

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Tina Maze

Četrtek, 6. 2. 2014, 15.15

8 let, 7 mesecev

Kolajne v Sočiju tudi z delčki meteorita

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Slovenski športniki se bodo v Sočiju borili za omejeno število kolajn. Te bodo posebne tudi zaradi delcev meteorita, ki je lani razpadel nad ruskim mestecem Čeljabinsk.

Na olimpijskih igrah v Sočiju, ki se bodo uradno začele jutri, bodo podelili rekordnih 1300 kolajn, ki so jih v Rusiji začeli izdelovati že lansko poletje. Čeprav je vsaka osvojena olimpijska kolajna nekaj posebnega, pa bodo še posebej zanimive tiste, ki jih bodo podelili sedmim olimpijskim zmagovalcem 15. februarja.

Na ta dan pred letom dni se je namreč nad ruskim mestom Čeljabinsk razletel meteorit, njegove koščke pa so vdelali v zlate kolajne, ki jih bodo podelili na obletnico tega nenavadnega in izjemno redkega dogodka. V boj za kolajne, okrašene z delci meteorita, tudi slovenski aduti Za posebne kolajne se bodo potegovali športniki v naslednjih disciplinah: hitrostno drsanje na 1500 metrov za moške, moški skeleton, ženski superveleslalom, smučarski skakalci se bodo pomerili na veliki skakalnici, ženske na štafetni preizkušnji v smučarskem teku, podelili pa bodo tudi kompleta odličij za ženske in moške hitrostne drsalce na kratkih progah (na razdalji 1000 in 1500 metrov).

To pomeni, da se lahko jubilejnih kolajn nadejajo tudi slovenski športniki. V superveleslalomu bodo tekmovale Tina Maze, Ilka Štuhec in Maruša Ferk, na skakalnici naši orli, ki se bodo uspeli prebiti skozi kvalifikacije, v ženski štafeti smučarskih tekov 4x5 kilometrov pa štiri od naslednjih tekmovalk: Alenka Čebašek, Barbara Jezeršek, Katja Višnar, Nika Razinger in Vesna Fabjan.

Kako bodo videti kolajne, so sicer organizatorji razkrili že v začetku leta 2013. Oblikovane so v stilu krpanke in mozaika, sestavljenega iz drobcev, na katerih so upodobljene značilnosti ruskih pokrajine in kultur.