14.06

4 leta, 4 mesece

Thermometer Blue Green 3,06

1

svetovni pokal Štefan Hadalin Žan Kranjec Žan Kranjec Levi slalom alpsko smučanje

Nedelja, 24. 11. 2019, 14.06

LEVI, SLALOM (MOŠKI)

Viking Kristoffersen slavi, do točk oba Slovenca

1

Henrik Kristoffersen | Norvežan Henrik Kristoffersen je zmagovalec slaloma v Leviju. | Foto Getty Images

Norvežan Henrik Kristoffersen je zmagovalec slaloma v Leviju.

Zmagovalec uvodnega slaloma sezone za moške, ki ga je v finalu spremljalo močno sneženje, je Norvežan Henrik Kristoffersen. Na odru za zmagovalce sta se mu pridružila Francoz Clement Noel in Švicar Daniel Yule. Do točk sta prišla oba slovenska predstavnika, Žan Kranjec je bil 21., Štefan Hadalin pa 23.

V soboto si je četrtega severnega jelena v karieri priborila Mikaela Shiffrin, v nedeljo je njegov lastnik postal še Henrik Kristoffersen. Norvežan je po polovici zasedal četrto mesto, nato pa z dobro finalno vožnjo (šesti čas), ki so jo spremljale zahtevne razmere (močno sneženje), skočil na vrh zmagovalnega odra. Za Kristoffersena je to 19. zmaga v svetovnem pokalu, 16. v slalomu. Z njo se je na slalomski lestvici na 4. mestu izenačil z Marcom Girardellijem.

Za devet stotink je ugnal vodilnega po prvi vožnji Clementa Noela. Francoz je v finalu dosegel šele 26. čas. Na tretjem mestu je z 18 stotinkami sekunde zaostanka končal Švicar Daniel Yule, ki je napredoval s sedmega, tik pod zmagovalnim odrom pa je končal njegov rojak Ramon Zenhaeusern. Pred finalom je bil v odličnem položaju Britanec Dave Ryding (drugo mesto), a je naredil napako in odstopil.

Najboljšo finalno vožnjo je uprizoril Šved Kristoffer Jakobsen, ki je s številko 51 z 21. mesta napredoval na šesto, kar je Švedova najboljša slalomska uvrstitev kariere.

Žan Kranjec je bil na 21. mestu najboljši Slovenec. | Foto: Getty Images Žan Kranjec je bil na 21. mestu najboljši Slovenec. Foto: Getty Images

Slovenca v finalu nazadovala

Nastopila sta tudi dva Slovenca in oba osvojila točke. Specialist za slalom Štefan Hadalin je v prvi vožnji naredil napako, zasedel 22. mesto, v finalu pa nazadoval na 23. Žan Kranjec, ki je na prvem veleslalomu sezone navdušil s tretjim mestom, je bil po prvi vožnji 19., na koncu pa zasedel 21.

Karavana se seli čez lužo, najprej v Lake Louise in Beaver Creek.