22.48

Filip Flisar

Sobota, 7. 12. 2013, 22.48

Flisar v Nakiski obstal v osmini finala

Mariborčan Filip Flisar je na uvodni tekmi svetovnega pokala v smučarskem krosu v kanadski Nakiski tekmovanje končal precej hitreje, kot je načrtoval.

Izpadel je že v osmini finala, tudi v kvalifikacijah pa ni pokazal najboljše vožnje, saj se je med 32 tekmovalcev prebil z 28. časom.

Flisar se je v prvem krogu izločilnih bojev pomeril s Finecem Jounijem Pellinenom, Francozem Bastienom Midolom in Norvežanom Christianom Mithasselom ter končal na četrtem mestu.

Drugi Slovenec Blaž Ogorelec je obstal v kvalifikacijah, kjer je osvojil 41. mesto, kar je sicer njegova najboljša uvrstitev v svetovnem pokalu. Preboj na tekmo ni uspel tudi Saši Farič, ki je finale zgrešila za eno mesto, bila je 33.