Urša Bogataj Urša Bogataj Ema Klinec Ema Klinec Nika Križnar Nika Križnar Anže Lanišek Anže Lanišek Cene Prevc Lovro Kos Timi Zajc Timi Zajc smučarski skoki

državno prvenstvo v smučarskih skokih, planica

V Planici okronali nova državna prvaka

1

Timi Zajc | Timi Zajc je novi državni prvak. | Foto Grega Valančič/Sportida

Timi Zajc je novi državni prvak.

Na Bloudkovi velikanki v Planici so izvedli državno prvenstvo v smučarskih skokih. V moški konkurenci je državni prvak postal Timi Zajc, v ženski Urša Bogataj, ekipni prvaki pa so člani prve ekipe SSK Triglav Kranj.

Anže Lanišek
Sportal Obrnil je ploščo in zadihal

Smučarski skakalci in skakalke so pred turnejama, ki jih čakata konec leta, še na državnem prvenstvu v Planici, kjer sta že znana individualna prvaka v obeh konkurencah. Na Bloudkovi velikanki (HS 137) se je v moški konkurenci najbolje znašel Timi Zajc, ki je postavil novi državni prvak.

"Po dolgem času sem ponovno državni prvak in sem zelo vesel. Od Engelberga naprej kažem same lepe skoke in sem res v zelo dobri formi. Le tako moram zdržati do novoletne turneje," je v izjavi za Smučarsko zvezo Slovenije dejal novi državni prvak. To je tretji naslov državnega prvaka za Zajca, zmagal je že v sezonah 2017/18 in 2018/19, nato pa je dvakrat zapored naslov pripadel Anžetu Lanišku.

Zajc je vodil že po prvi seriji, ko je imel pred najbližjim zasledovalcem Lovrom Kosom dobre tri točke prednosti, na koncu pa ga je prehitel za skoraj 12 točk. Na tretje mesto je s četrtega po prvi seriji skočil Cene Prevc. Lanski državni prvak in trenutno najvišje uvrščeni Slovenec v seštevku svetovnega pokala, Lanišek, je bil po polovici tretji, na koncu pa je končal tik pod zmagovalnim odrom. Za njim so se v deseterici zvrstili Anže Semenič, Peter Prevc, Žiga Jelar, Mark Hafnar, Žak Mogel, Matija Vidic, na 11. je končal Domen Prevc.

Robert Hrgota
Sportal Zgodovinski dan za skakalke vse bližje, fantje z optimizmom po ustaljeni poti

Bogatajeva nasledila Križnarjevo

V ženski konkurenci se naslova državne prvakinje veseli trenutno najvišje uvrščena Slovenka v svetovnem pokalu Urša Bogataj, ki sta se ji na zmagovalnem odru pridružili še Ema Klinec in lanska državna prvakinja Nika Križnar. To je drugi naslov državne prvakinje za Bogatajevo, ki je zmagala s prednostjo skoraj desetih točk. Prvič je slavila v sezoni 2018/19. Četrta je bila Špela Rogelj, peta pa Jerneja Brecl.

"Naredila sem dva zelu v redu skoka, tako da sem zelo zadovoljna z naslovom državne prvakinje," je bila kratka Bogatajeva. Urša Bogataj je državna prvakinja. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Urša Bogataj je državna prvakinja. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Triglav do ekipnega naslova

Po koncu posamičnega tekmovanja so organizatorji izpeljali še ekipno tekmo. Zanesljivo je slavila prva ekipa SSK Triglav Kranj, ki je nastopila v postavi Mark Hafner, Žiga Jelar, Cene Prevc in Peter Prevc. Triglavani so zbrali 912,2 točke in tako skoraj za 100 točk prehiteli prvo ekipo SSK Ilirija. Tretji so bili člani kluba SSK Ljubno BTC.

Skakalci po orla, skakalke po sovo

Skakalke bodo do petka ostale v Planici, kjer bodo opravile mini priprave, sledi prost praznični konec tedna, nato trening moči v telovadnici, zatem pa že premierna silvestrska mini turneja na Ljubnem ob Savinji, kjer bosta med 30. decembrom in 1. januarjem dve posamični tekmi. Skupna zmagovalka bo ob finančni nagradi prejela še sovo. Za prihodnje leto je predvideno, da bo slovensko prizorišče v sklopu turneje združilo moči z Beljakom.

Pred skakalci pa je tradicionalna novoletna turneja, že jubilejna 70. Lov na zlatega orla bodo 28. decembra začeli v Oberstdorfu.