Lisa Theresa Hauser Pokljuka 2021 Pokljuka 2021

Nedelja, 21. 2. 2021, 13.09

SP V BIATLONU, POKLJUKA, SKUPINSKI START (Ž)

Avstrijka do naslova za slovo od Pokljuke

Lisa Theresa Hauser, Pokljuka 2021 | Lisa Theresa Hauser je osvojila zlato odličje. | Foto Guliverimage

Lisa Theresa Hauser je osvojila zlato odličje.

Avstrijka Lisa Theresa Hauser je zmagala na tekmi s skupinskim startom na 12,5 km na svetovnem prvenstvu v biatlonu na Pokljuki. Norvežanka Ingrid Landmark Tandrevold je na drugem mestu zaostala 21,7 sekunde, tretja je bila še druga Norvežanka Tiril Eckhoff s 23 sekundami zaostanka. Slovenskih tekmovalk ni bilo na startni listi.

Zadnja ženska tekma na Pokljuki je postregla s presenečenjem že na prvem streljanju, ko so favoritinje skoraj po vrsti zapeljale v kazenski krog. Po zaslugi odličnega strelskega nastopa, edina je zadela prav vseh 20 tarč, je na koncu do prvega naslova svetovne prvakinje v karieri prišla Avstrijka Lisa Theresa Hauser, ki bo v Avstrijo odnesla kar tri odličja.

Po štirih streljanjih je bila na drugem mestu Italijanka Lisa Vittozzi, ki pa ni zmogla držati tekaškega tempa Norvežank. Te so se med sabo udarile za preostali dve mesti na zmagovalnem odru. Najmočnejša je bila Tandrevoldova, ogorčen boj za bronasto medaljo pa sta prikazali branilka naslova Marte Olsbu Roeiseland in junakinja prvenstva na Pokljuki Tiril Eckhoff. V ciljnem sprintu je z minimalno prednostjo pol sekunde medaljo osvojila Eckhoffova, rekorderka lanskoletnega svetovnega prvenstva v Anterselvi Roeiselanova pa je na Rudnem polju ostala praznih rok na posamičnih tekmah.

Za Tiril Eckhoff je izjemno prvenstvo. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Za Tiril Eckhoff je izjemno prvenstvo. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Eckhoffova se bo v pokljuške anale zapisala tudi kot najuspešnejša tekmovalka prvenstva s štirimi zlatimi kolajnami, srebrom in bronom.

"Lisa, nikar ne naredi še enkrat tega!"

"Na zadnjem strelskem postanku sem se spomnila moje tukajšnje posamične tekme, na kateri sem zgrešila 18. in 19. strel in se opomnila: Lisa, nikar ne naredi še enkrat tega! Pomiri se, danes je v igri medalja. In uspelo mi je čisto streljanje, zelo srečna sem. Šele v zadnjih  300 metrih tekme se mi je utrnilo, ok, danes ti lahko uspe. Nastopila sem na vseh tekmah tu na Pokljuki, vsa dekleta smo utrujena, danes pa je bilo na progi tudi precej naporno. Sneg je zmehčan, počasen. Prav neverjetno je biti tukaj kot svetovna prvakinja, to je zgodovinski dan za avstrijski biatlon in vesela sem, da sem lahko del tega," je po tekmi povedala ena od junakinj letošnje Pokljuke, avstrijska šampionka Hauserjeva.

Ko je za seboj slišala Tiril, si je rekla: Prekleto!

"V zadnjem krogu sem poskušala ujeti Marte, videla sem, da se približujeva Lisi, ko je ta ustrelila ničlo, sem spoznala, da se boriva le še za srebro, ko pa sem nato za seboj slišala Tiril, sem si rekla: Prekleto" Vem namreč, kako močna je, saj trenirava skupaj. No, uspelo mi je zdržati do cilja, dokazala sem si, da sem lahko dobra tudi pod pritiskom in umirjena na streljanu stoje. Mogoče sem na streljanju porabila nekaj več časa, kot tekmice, a sem sem bila danes na progi dovolj močna, da sem jih polovila," je bila srebra vesela Tandrevoldova.

Nkena kolegica Eckhoffova pa je prišla še do šeste kolajne na SP na Pokljuki in je s tem nesporna kraljica tega prvenstva. "Dva kilometra pred ciljem sem spoznala, da sem v igri za medaljo, ne vem, od kod sem dobila energijo, toda imela sem je dovolj. Danes sem se počutila močno, imela pa se tudi zares dobre smuči. Napadala sem, želela sem si medalje. Lansko prvenstvo v Anterselvi je bilo namreč zame mučno, nekaj medalj sem sicer osvojila v štafetah, posamično pa sem bila daleč. Toda nisem se predala, letos je zato čisto drugače," se je smejalo izjemni Norvežanki.