9.02

Andy Murray

Četrtek, 14. 6. 2012, 9.02

Tudi trava Murrayju ne pomaga

Andy Murray je pred tretjim vrhuncem teniške sezone doživel hladen tuš. Na generalki za grand slam v Wimbledonu, na turnirju Queen's club London, je kot prvi nosilec izpadel že v uvodnem krogu.

Krvnik Andyja Murrayja je bil Francoz Nicolas Mahut, ki je četrtega igralca sveta v drugem krogu odpravil v treh nizih s 6:3, 6:7 (4), 7:6 (1). Škot je v zadnjih letih zelo dobro začenjal sezono na travnatih igriščih, prav na domačem prizorišču v kraljičinem klubu v Londonu je v zadnjih treh letih dvakrat slavil. Zmagal je leta 2009, ko je v finalu tega turnirja premagal Američana Jamesa Blakea, lani pa je v finalu padel Francoz Jo-Wilfried Tsonga. Tokrat se Murrayju ni izšlo in je ostal daleč pod pričakovanji. Ugnal ga je komaj 65. igralec na lestvici ATP. Murray je bil v prvem krogu tega turnirja, ki velja za generalko pred velikim turnirjem za grand slam na igriščih Wimbledona, prost.

Murray, ki je v Roland Garrosu izpadel v četrtfinalu, je v zadnjem času izpadel iz forme, že dlje časa ga mučijo bolečine v hrbtu, zato se mu vse bolj odmikajo načrti o osvojitvi prvenca na turnirjih velike četverice. "Še ni razloga za paniko, tudi takšne stvari se dogajajo. Bil je zelo izenačen dvoboj. Najbrž se je poznalo, da se še nisem povsem navadil na travnato podlago, mislim, da imam še čas, da popravim svoje gibanje," je dejal Murray.

Že v najzgodnejši fazi tekmovanja se je od Queensa poslovil tudi štirikratni zmagovalec tega pripravljalnega turnirja za OP Anglije 29-letni Andy Roddick. Američan je moral priznati premoč Francozu Rogerju-Vasselinu s 4:6, 6:4 in 5:7.