Taylor Fritz Felix Auger Aliassime Casper Ruud Rafael Nadal

Nedelja, 13. 11. 2022, 22.56

Torino, finalni turnir (1. dan)

Američan v Torinu presenetil Nadala

Taylor Fritz | Taylor Fritz je v uvodnem dvoboju s 7:6, 6:1 odpravil Rafaela Nadala. | Foto Reuters

Taylor Fritz je v uvodnem dvoboju s 7:6, 6:1 odpravil Rafaela Nadala.

Uvodni dvoboj finalnega turnirja sezone v Torinu sta odigrala Norvežan Casper Ruud in Kanadčan Felix Auger-Aliassime. S 7:6, 6:4 je slavil Norvežan. Zvečer je Američan Taylor Fritz s 7:6, 6:1 premagal Rafaela Nadala.

Rafael Nadal
Sportal Izgubil na prvem dvoboju, a še verjame v srečen konec

Prva dvoboja sta pokazala, da je podlaga hitra in da bo na njej zelo težko vzeti servis tekmecu. Nadal v dvoboju z na papirju najslabšim tekmecem ni imel niti ene priložnosti za break, kar pa ne velja za Fritza. Ta je v drugem nizu - prvi se je končal s 7:6 v korist Američana - izkoristil dve od skupno devetih (tri je imel v prvem nizu), drugo po dvojni napaki Španca, po kateri je bil zmagovalec praktično znan. Fritz je Nadala, ki mu je odpovedal forhend, premagal drugič letos in v medsebojnih tekmah izenačil na 2:2.

Rafa v svoji dolgoletni in uspešni karieri še ni zmagal na turnirju najboljše osmerice. Mu bo uspelo letos? Novak Đoković, ki spada v ožji krog favoritov, bo prvič igral v ponedeljek.

Casper Ruud je za uvod premagal Felixa Augerja-Aliassima. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Casper Ruud je za uvod premagal Felixa Augerja-Aliassima. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Prva sta na igrišče stopila Norvežan Casper Ruud in Kanadčan Felix Auger-Aliassime. Uvodni niz se je končal po tie-breaku, ki je pripadel Vikingu. Ta je dobil tudi drugi niz, tega s 6:4, in vpisal prvo zmago.

Tudi v norveško-kanadskem obračunu sta oba igralca dobro servirala, Ruudu, ki je lani po porazu z Daniilom Medvedjevom izpadel v polfinalu, je bila po dobljenem tie breaku prvega niza dovolj ena sama priložnost za odvzem servisa. Ta se mu je ponudila v sedmi igri drugega niza in jo je tudi izkoristil, nato pa prednost zadržal.

Kakšen je format tekmovanja?

Predtekmovanje poteka v dveh skupinah (zelena in rdeča skupina), v katerih so razporejeni po štirje igralci. V skupinah bodo igrali vsak z vsakim, kar pomeni, da vsakega igralca čakajo najmanj trije dvoboji. Najboljša dva iz vsake skupine se uvrstita v polfinale. Zmagovalca iz polfinala se bosta na koncu udarila za prestižno lovoriko.