OP Avstralije teniški globus

Petek, 25. 1. 2019, 9.42

Stosurjeva z Zhengovo do naslova v Melbournu

Samantha Stosur | Foto Gulliver/Getty Images

Lokalna teniška junakinja Samantha Stosur je v paru s Kitajko Zhang Shuai osvojila odprto prvenstvo Avstralije v Melbournu med ženskimi dvojicami. V finalu je avstralsko - kitajska naveza s 6:3 in 6:4 premagala lanski zmagovalki in drugi nosilki, Madžarko Timeo Babos in Francozinjo Kristino Mladenović. Zmagovalki sta prejeli ček za 470.000 evrov.

Za 34-letno Stosurjevo je to tretji grand slam naslov v dvojicah po uspehih z Liso Raymond na OP ZDA 2005 ter OP Francije 2006, leta 2011 pa je Avstralka osvojila tudi OP ZDA med posameznicami, ko je v finalu premagala ameriško zvezdnico Sereno Williams. Za njeno partnerko na tekmovanju Zhangovo pa je to prvi naslov na turnirjih velike četverice.

Zmagovalki sta prejeli približno 470.000 evrov denarne nagrade, preveč slabe volje ne moreta biti niti poraženki v finalu, ki sta prejeli polovico tega zneska.

Novak Đoković
Sportal Đoković v manj kot uri in pol do finala, kjer ga čaka Rafael Nadal #video