Odpoved nastopa v Cincinnatiju

Sereni Williams nagaja hrbet, Federer in Đoković prvič po Wimbledonu

Serena Wiliams | Serena Williams ne bo nastopila v Cincinnatiju. | Foto Reuters

Serena Williams ne bo nastopila v Cincinnatiju.

Sedemintridesetletna Američanka Serena Williams je odpovedala nastop na teniškem turnirju v Cincinnatiju zaradi poškodbe hrbta, ki ji je preprečila že finalni nastop na odprtem prvenstvu Kanade v Torontu. Tam je v nedeljo po četrti igri prvega niza predala dvoboj mladi domačinki Bianci Andreescu, ki je tako osvojila drugi turnir v karieri.

tenis Portorož
Sportal Đoković začel z zmago, argentinski Slovenec uspešen v Portorožu

Serena Williams se bo skušala pozdraviti za odprto prvenstvo ZDA, ki se bo začelo 24. avgusta in kjer bi se lahko po številu turnirskih zmag na grand slamih izenačila z Avstralko Margaret Court, ki je slavila na rekordnih 24 turnirjih najvišje ravni.

V Cincinnatiju pa sta bila uspešna dva favorita, Švicar Roger Federer in Novak Đoković, prvič po finalu v Wimbledonu, kjer je Srb ugnal Švicarja v finalu.

Roger Federer je dobil prvi dvoboj po porazu v finalu Wimbledona. | Foto: Reuters Roger Federer je dobil prvi dvoboj po porazu v finalu Wimbledona. Foto: Reuters

Federer je po enourni prekinitvi v drugem nizu zaradi dežja v 2. krogu izločil Argentinca Juana Ignacia Londera s 6:3 in 6:4 ter bo še sedmič skušal osvojiti ta turnir, na katerem pa naslov brani Đoković. Ta je izgubil svoj servis na začetku dvoboja s Samom Querreyjem zaradi treh dvojih napak, nato pa premagal Američana s 7:5 in 6:1.

Andy Murray
Sportal Andy Murray izgubil in opustil misel na OP ZDA
Tom Kočevar Dešman
Sportal Klepačeva dobro začela turnir v Cincinnatiju, konec za Srebotnikovo, v Portorožu štirje domači izpadi #foto