Petek, 4. 3. 2022, 14.38

Murray spet združil moči s teniško legendo

Ivan Lendl | Legenda tenisa Ivan Lendl je spet združil moči z Andyjem Murrayem.  | Foto Guliverimage

Legenda tenisa Ivan Lendl je spet združil moči z Andyjem Murrayem.

Legendarni Ivan Lendl bo še tretjič trener škotskega teniškega igralca Andyja Murrayja. Gre za preizkušen recept, saj je Murray pod Lendlovim vodstvom osvojil vse tri grand slam naslove v karieri. Prvič sta Lendl in Murray sodelovala že leta 2012. Britanec je novega trenerja iskal od decembra, ko se je razšel z Jamiejem Delgadom.

Andy Murray je na turnirju za grand slam prvič slavil leta 2012 v New Yorku. Leto kasneje je zmagal v Wimbledonu in s tem prekinil 77-letni "post" Britancev na londonski travi, nato pa na istem turnirju dvignil zmagovalni pokal tudi leta 2016.

Sodelovanje bosta igralec in trener začela v ZDA, že na turnirjih v Indian Wellsu in Miamiju.

Murray je trenutno na 84. mestu moške jakostne lestvice ATP. Letos z dosežki ni zadovoljen, saj mu z izjemo turnirja v Sydneyju, kjer se je prebil do finala, na igrišču ni steklo.