Nedelja, 20. 10. 2024, 18.29

Teniški globus, 20. oktober

Kasatkina slavila v Ningboju, Hačanov osvojil Almaty, Paulu Stockholm ustreza

Darja Kasatkina | Foto Guliverimage

Ruska teniška igralka Darja Kasatkina je zmagovalka turnirja serije WTA 500 v kitajskem Ningboju z nagradnim skladom 845.000 evrov. V finalu je po slabih dveh urah ugnala rojakinjo Miro Andrejevo s 6:0, 4:6, 6:4.

Sedemindvajsetletna Darja Kasatkina je svoji deset let mlajši tekmici v prvem nizu zavezala kravato, a se najstnica ni dala. Drugi niz je dobila, v tretjem pa vodila že s 3:0. V dvoboju preobratov je zadnjega spisala Kasatkina ter po uri in 55 minutah prišla do osme zmage na turnirjih najvišje ravni.

Letos je Kasatkina šestkrat igrala v finalu, prišla pa je do druge lovorike. Skupno je bil to njen 19. finale.

Za 17-letno Andrejevo, dobitnico srebrne kolajne na OI med dvojicami v Parizu, je bil to drugi posamični finale na najvišji ravni. Julijskega v Iasiju v Romuniji je dobila.

Kasatkina bo po zmagi znova med najboljšo deseterico na lestvici WTA, z 11. bo napredovala na deveto mesto, medtem ko bo Andrejeva napredovala na 16. mesto, kar bo njena najboljša uvrstitev v zelo zgodnji fazi kariere.

Hačanov do drugega letošnjega naslova na turneji ATP

Ruski teniški igralec Karen Hačanov je zmagovalec turnirja serije ATP 250 v kazahstanskem Almatyju. V finalu tekmovanja z nagradnim skladom 950.500 evrov je ugnal Kanadčana Gabriela Dialla s 6:2, 5:7, 6:3. Dvoboj je trajal dve uri in 24 minut.

Hačanov je v prvem nizu dvakrat odvzel servis 23-letnemu Kanadčanu, ki je sploh prvič igral v finalu turnirjev ATP. V drugem je imel izkušenejši Rus prav tako prednost, a se je Kanadčan vrnil z dvema "breakoma".

V odločilnem nizu je nato v tretji igri Hačanov prišel do prednosti dveh odvzemov servisa in se kljub manjši krizi v nadaljevanju veselil sedme lovorike v devetem finalu serije ATP. Letos februarja je dobil tudi turnir v Dohi.

Dobitnik srebra med posamezniki z OI v Tokiu bo na ponedeljkovi posodobljeni lestvici zasedel 24. mesto, medtem ko bo Diallo prvič med najboljšo stoterico na 87. mestu.

Tommy Paul drugič najboljši v Stockholmu

Ameriški tenisač Američan Tommy Paul je drugič v karieri osvojil turnir serije ATP 250 v Stockholmu. Prvič je na Švedskem slavil 2021, kar je bil tudi njegov prvi naslov v karieri. Zdaj je 27-letni Paul, ki bo na novi računalniški lestvici napredoval na rekordno 12. mesto, že pri štirih naslovih.

Tommy Paul je drugič v karieri osvojil turnir serije ATP 250 v Stockholmu. | Foto: Guliverimage Tommy Paul je drugič v karieri osvojil turnir serije ATP 250 v Stockholmu. Foto: Guliverimage

Tri od teh naslovov je Paul osvojil letos. Bil je najboljši tudi v Dallasu in Queen's Clubu. Njegov izkupiček v finalih je po novem 4-3.

Paul je bil v finalu boljši od 33-letnega Bolgara Grigorja Dimitrova (6:4, 6:3), ki po tretjem izgubljenem finalu v 2024 (Marseille, Miami) ostaja pri devetih naslovih. Dimitrov, ki je četrtič igral v zaključnem dejanju skoraj 700.000 evrov vrednega turnirja v Stockholmu - zmagal je le 2013, bo v ponedeljek še vedno deveti igralec na svetu.

Bautista Agut v jeseni kariere do naslova v Antwerpnu

Španec Roberto Bautista Agut je zmagovalec teniškega turnirja serije 250 v Antwerpnu. Za dvanajsti naslov v karieri je premagal Čeha Jirija Lehečko s 7:5, 6:1. Šestintridesetletni Bautista Agut je igral 23. finale v karieri in prvega v zadnjih 20 mesecih, saj je moral vmes več mesecev počivati zaradi poškodbe, ki jo je staknil pri jahanju konja.

Štirinajst let mlajši Lehečka je tretjič igral v finalu ATP, v drugem v tej sezoni, v kateri je na začetku leta prišel tudi do svojega prvega naslova, ko je bil najboljši v Adelaide.