1 minuta

Teniški globus, 9. oktober

Jannik Sinnner gladko, Đoković še bolj gladko

Jannik Sinner | Foto Guliverimage

Prvi teniški igralec sveta Jannik Sinner je premagal nekatere stare demone, ko se je danes prebil v četrtfinale turnirja masters 1000 v Šanghaju. Italijan je gladko, s 6:4 in 7:6 (1), v zgolj 88 minutah premagal Američana Bena Sheltona, sicer 14. nosilca. Zelo dobro formo kaže tudi Novak Đoković, ki je gladko premagal Rusa Romana Safiullina.

Lani je bil prav Shelton, 16. igralec na svetovni lestvici, tisti, ki je v osmini finala zmagal in zaustavil Sinnerja, danes pa italijanski zvezdnik ni dopustil dvoma o tem, kdo je boljši. "Bilo je zelo težko, nimaš toliko nadzora, ko igraš proti njemu. Sam sem poskušal le ostati psihično močan," je po zmagi na igrišču dejal Sinner. Sinner se bo v četrtfinalu pomeril z Rusom Danilom Medvedjevom, ki je izločil Grka Stefanosa Cicipasa s 7:6 (3), 6:3.

Novak Đoković se na Kitajskem počuti zelo dobro. | Foto: Reuters Novak Đoković se na Kitajskem počuti zelo dobro. Foto: Reuters

Zato Đoković še vedno vztraja

Novak Đoković v osmini finala ni imel nobenih večjih težav za napredovanje. Njegov nasprotnik mu je nudil odpor le uvodnih 15 minut, nato pa se je tekma odvijala po željah srbskega zvezdnika. Dvoboj se je končal z izidom 6:3 in 6:2, igralca pa sta na igrišču preživela le dobro uro.

"To je bilo blizu destke. Že dolgo nisem igral tako dobro. Uživam na igrišču in ko je tako, potem je užitek udarjat žogico. Takšne tekme in kar čutim na igrišču, so glavni razlog, zakaj še vedno igram tenis in da lahko še vedno igram na najvišji ravni," je po dvoboju povedal eden najboljših igralcev vseh časov, ki ima na Kitajskem veliko število navijačev.