13. 2. 2008,
8.42

Sreda, 13. 2. 2008, 8.42

Ančić usoden za Tsongo, "Nole" zanesljiv

Hrvat Mario Ančić je na teniškem turnirju v Marseillu premagal finalista z zadnjega odprtega prvenstva Avstralije Francoza Jo-Wilfrieda Tsongo. Zmagovalec prvega grand slama Đoković zanesljiv.

Poražen je bil tudi slovenski teniški igralec Luka Gregorc, ki je izgubil dvoboj prvega kroga turnirja ATP v Delray Beachu na Floridi.

Za Gregorca, sicer 443. igralca na lestvici ATP, je bil usoden Belorus Maks Mirni, ki je slavil zmago s 7:6 (5) in 6:2.

Gregorc se je na glavni turnir uvrstil po treh kvalifikacijskih zmagah. Najprej je ugnal Portugalca Gastaoja Eliasa s 6:4 in 6:4, nato Brazilca Flavia Saretta s 6:4, 3:6 in 6:2, v tretjem dvoboju pa še Slovaka Kamila Capkovica 6:3 in 6:4.

V Marseilllesu je hrvaško slavje dopolnil Ivo Karlović, ki je ugnal Španca Feliciana Lopeza, popoln teniški dan naših južnih sosedov pa je preprečil Rus Mihail Južnij, ki je bil boljši od mladega Marina Čilića. Zanesljivo predstavo je znova pokazal Srb Novak Đoković, zmagovalec nedavno končanega odprtega prvenstva Avstralije.