6 let, 7 mesecev

Tanja Žakelj

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Tesna zmaga nogometašev Maribora

V glasovanju za Sportalovega najboljšega športnika tedna so tokrat zmagal nogometaši Maribora, ki so na prestolu zamenjali gorsko kolesarko Tanjo Žakelj.

Nogometaši Maribora so v finalu slovenskega pokala na koprski Bonifiki z 1:0 premagali Celje in tako ponovili vajo iz lanske sezone. Mariborčani so prišli že do svoje osme lovorike v tem tekmovanju.

V preteklem tednu so se izkazali še: Teniška igralka Polona Hercog je zmagala na turnirju ITF Infond open v Mariboru z nagradnim skladom 25.000 dolarjev.

Badmintonistka Maja Tvrdy je dobila mednarodni turnir v Braziliji. Na poti do končne zmage je ugnala štiri domačinke.

Kolesar Matej Mugerli je na 26. enodnevni kolesarski dirke GP Sudkarnten-Volkermarkt osvojil izvrstno drugo mesto.

Strelec Rajmond Debevec je na tekmi svetovnega pokala v Münchnu z malokalibrsko puško leže osvojil tretje mesto.

Odbojkarice kadetske reprezentance so v Peruju osvojile prijateljski turnir Unique. Premagale so gostiteljice prihajajoče SP-ja, Tajke, Dominikanke, v finalu pa še domače igralke.

Motokrosist Klemen Gerčar je na tretji dirki svetovnega prvenstva v motokrosu za razred MX3, ki jo je gostil ukrajinski Belgorod, zasedel tretje mesto.

Reprezentanca v kegljanju za slepe in slabovidne je uspešno nastopila na evropskem prvenstvu v srbskem Apatinu. Osvojila je tri zlate ter pet srebrnih medalj.

Kajakašica Špela Ponomarenko Janić je na tretji in hkrati zadnji tekmi svetovnega pokala v sprintu na mirnih vodah v Poznanju osvojila tretje mesto na 500 metrov.