21.03

Maribor Branik

Sobota, 2. 4. 2011, 21.03

Španci previsoka ovira za Mariborčane

Rokometaši mariborskega Branika so v povratni četrtfinalni tekmi evropskega pokala pokalnih zmagovalcev v Pamploni izgubili s špansko zasedbo Amaya Sport San Antonio s 27:35 in izpadli iz tekmovanja.

Mariborski rokometaši so se v svoji krstni sezoni na mednarodnem prizorišču poslovili v četrtfinalu pokala pokalnih zmagovalcev. Najprej so izločili češki Banik iz Karvine, nato srbsko Kolubaro iz Lazarevca, v četrtfinalu pa je bil za njih premočan nekdanji zmagovalec lige prvakov iz španske Pamplone.

Izbranci Marka Šibile so sijajno začeli tekmo. Z dobro igro v obrambi in učinkovitim napadom so v 19. minuti povedli z 12:7 in imeli celo priložnost, da povišajo na +6. Španci so se po bledem začetku vendarle prebudili, zaigrali veliko bolj odgovorno, ob tem pa spretno izkoriščali napake mariborskih rokometašev. Na krilih Gedeona Guardiole in Alberta Aguirrezabalaga so z delnim izidom 9:2 ujeli Mariborčane in na odmor odšli s prednostjo dveh golov (16:14).

V samem začetku drugega polčasa so gostitelji nadaljevali z ritmom iz druge polovice prvega polčasa. Navkljub temu so jih Mariborčani v 43. minuti ujeli, za 21:21 pa je zadel Borut Mačkovšek. Nato so domači rokometaši ponovno prestavili v višjo prestavo in iz minute v minuto večali razliko. V 53. minuti je Aguirrzabalaga zadel za 28:24 in mariborski rokometaši so se malce prehitro sprijaznili s porazom, kar se je posledično poznalo tudi na končnem izidu.