8.24

Krim

Torek, 31. 1. 2012, 8.24

Romunke do prve zmage v Stožicah

Z glavnim delom se nadaljuje rokometna ligi prvakinj. V skupini 2 so rokometašice Krim Mercatorja v Stožicah s 25:31 izgubile proti romunski Valcei.

Krim Mercator, ki se je skozi šivankino uho prebil v drugi del lige prvakinj, je izgubil prvo tekmo proti romunskim prvakinjam.

Romunke so v prvem delu v družbi Itxaka, Dinama iz Volgograda in Buxtehuderja zasedle prvo mesto v skupini D in so se za razliko od Krima, ki jih je v zadnjem krogu prvega dela "rešila" Podravka, zanesljivo uvrstile med najboljših osem ekip. Že od leta 2008 resno naskakujejo evropski vrh, na katerega se jim doslej še ni uspelo povzpeti.

V drugem delu elitnega rokometnega tekmovanja bodo ekipe odigrale šest tekem med 3. februarjem in 10. marcem. V polfinale se uvrstita po dve ekipi iz vsake skupine.