Blaženko Lacković

Olimpijski prvak končal kariero

Blaženko Lacković | Blaženko Lacković je pri 39 letih napovedal konec uspešne igralske kariere. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Blaženko Lacković je pri 39 letih napovedal konec uspešne igralske kariere.

Eden najboljših hrvaških rokometašev Blaženko Lacković je pri 39 letih napovedal konec uspešne igralske kariere, v kateri je osvojil skoraj vse, kar se osvojiti da. Bil je olimpijski in svetovni prvak, zmagovalec lige prvakov, prvak Nemčije, Hrvaške in Makedonije, zdaj pa bo delo nadaljeval kot pomočnik trenerja pri Hamburgu.

"Po dolgih 23 letih kariere lahko ponosno zaprem eno poglavje in začnem novo. Užival sem v vsakem trenutku na terenu. Naučil sem se, da sem lahko samo s trudom, delom in odrekanjem vsak dan boljši. Še posebej sem ponosen na delo v reprezentanci, za katero sem vedno igral s srcem," je zapisal Lacković na Instagramu.

V 23 letih kariere je zamenjal sedem klubov; igral je za Novi Marof, Varteks Varaždin, Zagreb, Flensburg Handewitt, HSV, Vardar in THW Kiel, skupno je osvojil 18 klubskih trofej.

V reprezentančnem dresu je zbral 195 nastopov in osvojil deset medalj. Bil je olimpijski, svetovni in sredozemski prvak, zmage ni osvojil le na evropskem prvenstvu.