7 let, 3 mesece

zgodovina

Sobota, 26. 11. 2016, 17.20

Nemčija 1938 (dvoransko in na prostem)

Na prvem svetovnem rokometnem prvenstvu za moške, leta 1938 v Nemčiji, sta se pravzaprav igrala kar dva turnirja - na prostem (meseca julija) in v dvorani (meseca februarja).

Na dvoranskem svetovnem rokometnem prvenstvu so sodelovale le štiri reprezentance, zlato pa je ostalo doma, saj so Nemci z 11:3 premagali Dansko, s 7:2 Švedsko in nato še s 5:4 Avstrijo. Srebrno medaljo je osvojila Avstrija, bron Švedska, Danska pa je zasedla četrto mesto. V reprezentanci Nemčije so pod vodstvom trenerja Günterja Otta Kaundynie nastopili Karl Herbolzheimer, Gerd Brüntgens, Hans Keiter, Kurt Mahnkopf, Günter Ortmann, Will Steininger, Adolar Woczinski, Herbert Schmidt, Walter Hömke, Kurt Lubenow, Hans Odermark, Gerd Schauer, Hans Thelig in Philipp Zimmermann.

Na poletnem turnirju svetovnega prvenstva je sodelovalo deset držav, prvo zlato medaljo pa je po finalni zmagi proti Švici s 23:0 osvojila izbrana vrsta Nemčije. Tretje mesto so, po zmagi proti Švedski z 10:2, zasedli Madžari, od petega do desetega mesta pa so se zvrstile reprezentance Romunije, Češke, Poljske, Danske, Nizozemske in Luksemburga.