Podravka Györ Thüringer Krim Mercator Krim Mercator rokomet liga prvakinj

Ponedeljek, 5. 11. 2018, 21.04

Liga prvakinj, 4. krog

Po zmagi Györa Krimovke skočile v glavni del lige prvakinj

Krim Mercator Podravka | Rokometašice Krima so s 27:20 odpravile Podravko. V ponedeljek je po zmagi Madžark postalo jasno, da so napredovale v glavni del tekmovanja.  | Foto Morgan Kristan / Sportida

Rokometašice Krima Mercatorja so pred domačimi gledalci visoko, s 27:20, odpravile Podravko in na stežaj odprle vrata uvrstitve v glavni del elitnega evropskega tekmovanja. Da bodo zagotovo napredovale, je postalo jasno po ponedeljkovi zmagi Györa nad Thüringerjem, ki Krimovk ne more več prehiteti.

RK Krim Mercator Podravka
Sportal Krimovke po zmagi povsem blizu napredovanja

Krimovke so po uvodnem vodstvu Podravke stvari hitro vzele v roke in iz minuto v minuto zviševale prednost, nekaj minut pred koncem prvega polčasa so vodile za šest, nato pa so se gostje po domači izključitvi do odmora približale na štiri (14:10).

Prednost krimovk so v začetku drugega dela z dvema zadetkoma stopile na zgolj dva zadetka, a nato so jim varovanke Uroša Bregarja spet ušle (18:13). Sledile so črne minute domačih, ko skoraj deset minut niso zadele, Hrvatice pa so se do polovice drugega polčasa približale le na zadetek (18:17). A nato je izključitev na gostujoči strani dala krila Ljubljančankam, ki so iz minute v minuto spet višale prednost in z delnim izidom 9:1 ušle na +9 (27:18).

Ob koncu so Hrvatice še dvakrat zadele, srečanje se je končalo s 27:20 in napredovanjem krimovk v glavni del tekmovanja. Najbolj razpoložena v domači vrsti je bila s šestimi zadetki Lamprimi Tsakalou

Fotogalerija s tekme Krim Mercator : Podravka (foto: Morgan Kristan/Sportida):