8 let, 5 mesecev

Krim Mercator Krim Mercator Larvik liga prvakinj

Sobota, 1. 2. 2014, 22.13

Krimovke uspešno začele glavni del lige prvakinj

Rokometašice Krima Mercatorja so v 1. krogu glavnega dela lige prvakinj premagale Larvik. Izbranke Toneta Tislja naslednja tekma v tem tekmovanju čaka prihodnjo nedeljo v Podgorici proti Budućnosti.

Čeprav je za krimovkami kar pester zimski odmor, v katerem je klub objavil, da dolguje nekaj denarja igralkam, štiri pa so klub zapustile, se to ni pokazalo na uvodni tekmi drugega dela lige prvakinj. Domače igralke so z borbeno obrambo, razpoloženo veteranko Sergejo Stefanišin v vratih in razigrano ostrostrelko Andreo Penezić strle norveški oreh in dosegle pomembni točki v boju za polfinale, do katerega pa vseeno vodi trnova pot, saj izbranke Toneta Tislja čakajo še po obračuni z vsaj tako močnima Budućnostjo in Györom.

Tiselj je tekmo začel s sedmerko, v kateri so bile vratarka Sergeja Stefanišin, krilni igralki Tamara Mavsar in Katarina Krpež, krožna napadalka Oana Manea in zunanje igralke Barbara Lazović, Anđela Bulatović in Andrea Penezić. Prav slednja je v tretji minuti poskrbela za vodstvo Krima z 1:0, domače pa so nato z dobro obrambo prednost še nadgradile. V šesti minuta je Mavsarjeva zadela za 2:0, dve minuti pozneje pa Manea za 3:0.

Pri gostjah je bila strelsko razpoložena zgolj Nora Mörk, ki je dosegla prve tri gole za Larvik, ko pa so začele zadevati še druge igralke, je prednost Krima začela kopneti. V 18. minuti, denimo, je bilo le še 6:5. A domače niso dopustile priključka. Po novem zadetku Manee so v 27. minuti spet vodile za tri gole (11:8), na glavni odmor pa so nesle dva zadetka zaloge.

Drugi polčas se je začel vzpodbudno, saj so gostiteljice v 34. minuti znova vodile za tri (14:11) kljub igralki manj. Z borbeno predstavo so ostajale vsaj v rahli prednosti tudi v naslednjih minutah, ritem pa držale tudi z rotacijami, ki jih je bilo kljub odhodu štirih igralk v zimskem premoru dovolj celo za končni uspeh proti staremu znancu iz lige prvakinj.

Dvakratne evropske prvakinje so zmago začele vonjati že v 48. minuti, ko je Daniela Piedade ob igri z dvema krožnima napadalkama zadela za 19:15. Sledila je minuta odmora gostij s severa Evrope, ki se proti domači obrambi niso najbolje znašle, prav tako pa bile velikokrat pri strelih nenatančne. A ta ni prinesla preobrata, Krim je zbrano odigral tudi zadnje minute tekme in prišel do zaslužene zmage.