Veszprem Celje Pivovarna Laško Rokometna liga prvakov

ROKOMETNA LIGA PRVAKOV, 8. KROG

Nov visok poraz Celjanov

RK Celje Pivovarna Laško : Veszprem | Celjani so še drugič morali visoko priznati premoč Veszpremu. | Foto Jure Banfi/alesfevzer.com

Celjani so še drugič morali visoko priznati premoč Veszpremu.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 8. krogu skupinskega dela lige prvakov izgubili v madžarskem Veszpremu z 31:41 (15:22). Celjska ekipa bo 29. novembra gostila poljsko Wislo iz Plocka.

RK Celje Pivovarna Laško : Veszprem
Sportal Čaka jih zahtevno gostovanje: Nimamo česa izgubiti, ne bomo se predali

Veszprem : Celje Pivovarna Laško 41:31 (22:15)

Veszprem Arena, gledalcev 5000, sodnici: Charlotte in Julie Bonaventura (obe Francija).
Veszprem: Biosca, Nagy, Fathy Omar 3, Descat 4 (2), Sandell 5, Nilsson 1, Elisson 4 (2), Ligetvari 1, Marguč 6, Remilli 3, Mahe 1, Pechmalbec 4, Casado 1, Fabregas 3, Kosorotov 5.
Celje Pivovarna Laško: Zaponšek, Gaberšek, Perić 2, Marguč, Mazej 2, Krečič 5, Cokan 2 (1), Ćirović, Antonijević, Marić 1, Ivanković 4, Janc 10 (1), Gregorič 1, Milićević, Kačičnik, Žabić 4.
Sedemmetrovke: Veszprem 4 (4), Celje Pivovarna Laško 3 (2).
Izključitve: Veszprem 6, Celje Pivovarna Laško 8 minut.
Rdeči karton: /.

Celjska ekipa je doživela še osmi poraz v ligi prvakov, drugega v tednu dni proti madžarskemu velikanu iz Veszprema. Slovenski prvak iz mesta grofov je bil neuspešen tudi proti drugim mednarodnim tekmecem v prvem delu tekmovanja, doma proti Portu, Montpellieru in Barceloni, v gosteh pa še proti GOG Gudmeju, Magdeburgu in Wisli iz Plocka.

Rokometni "otroški vrtec" iz Celja je bil le v uvodu današnje tekme enakovreden najbližjemu tekmecu v skupinskem delu tekmovanja. Po izidu 4:4 je mednarodno pisana zasedba - v njej so poleg domačih še igralci iz Španije, Francije, Islandije, Egipta, Švedske in Rusije ter slovenski reprezentant Gašper Marguč - naredila delni izid 3:0 in gostujoči ušla na tri gole (4:7).

V 21. minuti je zaostanek že narasel na sedem golov (10:17), tolikšen primanjkljaj je znašal tudi na polovici tekme (15:22).

Alem Toskić je bil s svojimi varovanci še osmič poražen. | Foto: Jan Gregorc/www.alesfevzer.com Alem Toskić je bil s svojimi varovanci še osmič poražen. Foto: Jan Gregorc/www.alesfevzer.com

Izbranci trenerja Alema Toskića tudi v drugem polčasu tekme v Veszpremu, kjer sta pravico delili francoski dvojčici Charlotte in Julie Bonaventura, niso bili kos trenutno enim najbolj vročih rokometašev na stari celini.

Hitro so zaostali za deset golov (16:26 in 17:27), kljub nekaterim dobrim obdobjem Celjanov, ki so v 41. minuti skorajda prepolovili primanjkljaj v zadetkih (21:27), v nobenem elementu igre niso bili kos gostiteljem.

Najvišji zaostanek Celjanov na tekmi je znašal 12 golov v 55. minuti (27:39), po porazu proti Veszpremu pa imajo na voljo teden dni časa za temeljito pripravo na najbolj "primerljive" tekmece v skupini B iz poljskega Plocka.

V celjski ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Mitja Janc z desetimi goli. Grega Krečič je dosegel pet, Ante Ivanković in Stefan Žabić pa po štiri zadetke. Prvi strelec Veszprema je bil Slovenec Gašper Marguč s šestimi goli.