Nedelja, 14. 8. 2016, 20.53

Gimnastika, preskok, ženske

Še tretja zlata kolajna za Simone Biles

Simone Biles | Foto Reuters

Ameriška telovadka Simone Biles, ki je na olimpijskih igrah v Rio de Janeiru že osvojila zlati kolajni na ekipni tekmi in v mnogoboju, je slavila tudi v preskoku. Do srebrne kolajne je prišla Rusinja Maria Paseka, bronaste pa se je veselila Švicarka Gulia Steingruber.

Devetnajstletna čudežna ameriška telovadka je do svoje tretje zlate kolajne prišla z veliko prednostjo, saj je za odlično izvedena preskoka prejela 15,966 točke. Z drugim mestom je bila zelo zadovoljna tudi aktualna svetovna prvakinja v preskoku, 21-letna Pasekova, sicer tretja z zadnjih olimpijskih iger, ki je finale končala z oceno 15,253, medtem ko je bila Steingruberjeva, ki je aktualna evropska prvakinja na tem orodju, z oceno 15,216 tretja.

Bilesova bo v Riu imela priložnost še do dveh zlatih kolajn, saj bo nastopila tudi v finalu na gredi in parterju.