Sobota, 27. 10. 2018, 20.00

Poročilo s tekme Olimpija : Maribor

Prvenstvo je spet povsem odprto #video #foto

2

Nogometaši Maribora so v 14. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti ljubljanski Olimpiji z 1:2 (1:0).

Marijan Pušnik
Sportal Rudar in Krško sta se odlepila od tal, v Domžalah se ni igralo #video

Mariborčani so bili zadnji, ki so pred tem premagali Olimpijo, tokrat pa so ostali praznih rok. Odločilni gol je prispeval Tomislav Tomić in tako poskrbel, da so zeleno-beli pod vodstvom Zorana Barišića še neporaženi. Hkrati pa je Ljubljančane vodilnim Štajercem približal na zgolj dve točki.

Mariborčani so zasluženo dobili prvi polčas, saj so prevladovali v polju, imeli več strelov oziroma priložnosti in v 40. minuti tudi zadeli. Takrat je Dino Hotić pospravil v mrežo odbito žogo po izbijanju Dina Štigleca. Za Hotića, ki je zadel že na prvi medsebojni tekmi v Ljubljani, je bil to osmi gol sezone, s čimer se je na prvem mestu strelske lestvice izenačil s celjskim Rudijem Požegom Vancašem.

Sicer pa je že v prvi minuti Marko Šuler le za malenkost zgrešil s strelom z glavo, v 17. je bil premalo natančen Mitja Viler malce z leve strani, v 36. pa je s 15 metrov zgrešil še Marcos Tavares. V 11. minuti je v kazenskem prostoru padel Luka Zahović, toda na razočaranje domačih navijačev je sodnik le odmahnil z roko.

Fotogalerija s tekme v Ljudskem vrtu (fotograf: Mario Horvat):

1 / 74

Na drugi strani je bila Olimpija najnevarnejša v 29. minuti, ko je Rok Kronaveter natančno meril, a zadel le vratnico. Takoj zatem je moral zaradi poškodbe iz igre. Malce pozneje so tudi Ljubljančani zahtevali najstrožjo kazen po prekršku Denisa Klinarja, a je Matej Jug dosodil le prosti strel z levega roba kazenskega prostora.

So pa Ljubljančani izenačili v 52. minuti, potem ko je Stefan Savić podal z leve strani, pred golom pa se je najbolje znašel Andres Vombergar in iz bližine dosegel svoj šesti zadetek v sezoni. Enajst minut pozneje je prebujena zeleno-bela ekipa povedla, potem ko je Tomislav Tomić z 20 metrov z močnim strelom žogo poslal pod prečko mariborskega gola in dosegel svoj prvi gol v slovenski ligi.

V 79. minuti so Štajerci ostali brez izključenega Dina Hotića. | Foto: Mario Horvat/Sportida V 79. minuti so Štajerci ostali brez izključenega Dina Hotića. Foto: Mario Horvat/Sportida

Po malce mirnejšem nadaljevanju je v 78. minuti nevarno znova zagrozil Maribor, in sicer prek Jana Mlakarja, ki je prišel v kazenski prostor, a nato izgubil dvoboj z Aljažem Ivačičem. V 79. minuti pa so Štajerci ostali brez izključenega Dina Hotića, ki je po tem, ko sodnik ni dosodil enajstmetrovke po domnevnem prekršku nad Luko Zahovićem, porinil Juga.

V 85. minuti je na drugi strani nevarno sprožil Savić iz kazenskega prostora, izkazal pa se je Jasmin Handanović. To pa je bila tudi zadnja nevarnejša akcija na tekmi.

Mariborčani bodo v 15. krogu prihodnjo nedeljo gostovali v Celju, Ljubljančani pa bodo gostili Domžalčane.

Maribor : Olimpija 1:2 (1:0)

Štadion Ljudski vrt, gledalcev 12.000, sodniki: Jug (Tolmin), Žunič (Kranj) in Vukan (Apače).

Strelci: 1:0 Hotić (40.), 1:1 Vombergar (52.), 1:2 Tomić (63.).

Maribor: Handanović, Klinar, Ivković, Šuler, Viler, Dervišević (od 72. Pihler), Vrhovec (od 83. Vršič), Hotić, Tavares, Mešanović (od 66. Mlakar), Zahović.

Olimpija: Ivačič, Bagnack, Zarifović, Maksimenko, Štiglec, Tomić, Putinčanin, Suljić, Kronaveter (od 33. Boateng, od 82. Lupeta), Savić, Vombergar (od 90. Ilić).

Rumeni kartoni: Mešanović, Klinar, Ivković, Zahović; Bagnack, Putinčanin, Lupeta.
Rdeči karton: Hotić (79.).

Potek derbija v Ljudskem vrtu:

Konec tekme!

82. minuta: Rdeč karton za Maribor! Iz igre mora Dino Hotić, ki je odrinil glavnega sodnika. Strelec zadetka za Maribor je potem ko Jug ni dosodil enajstmetrovke nad Zahovićem ponorel in odrinil sodnika. Ta mu je nemudoma pokazal rdeči karton, za simuliranje pa je rumenega prejel še Zahović.

78. minuta: Izjemna priložnost za Maribor. Sam se je pred vratarjem Ivačićem znašel Jan Mlakar, a mu je vratar Olimpije strel odlično ubranil.

63. minuta: GOOOL! 1:2! Evrogol Tomislava Tomića! Olimpija je v manj kot 20 minutah preobrnila izid. Po topovskem udaru nogometaša iz BiH je bil vratar Maribora Jasmin Handanović povsem brez moči.

52. minuta: GOOOL! 1:1! Olimpija je izenačila. Po podaji Stefana Savića je v polno meril Andres Vombergar!

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

40. minuta: GOOOL! 1:0! Zadel je Dino Hotić! Po podaji Vilerja z leve strani je zmedo v Olimpijni obmrabi izkrostil Hotić, ki je s strelom po telh matiral Ivačića. Hotić se je na vrhu liste strelcev spet izenačil z Rudijem Požegom Vancašem.

36. minuta: Lepa priložnost za Maribor. Mešanović je lepo prodrl po levi, natopa lepo zavrnil podajo do Tavaresa, ta pa z ugodnega položaja streljal preko vrat. Ostalo je pri 0:0.

33. minuta: Kronaveter je ob strelu, ki je šel v vratnico, brcnil tudi Vilerja in se ob tem tako hudo poškodoval, da ni mogel nadaljevati s tekmo. Zamenjal ga je Kingsley Boateng.

29. minuta: Izjemna priložnost za Olimpijo. Rok Kronaveter je lepo sprožil, žoga pa je na nesrečo ljubljanskih navijačev zadela desno vratnico.

Vroče ni samo na igrišču, ampak tudi na tribunah:

18. minuta: Prvi rumeni karton! Macky Bagnack je grdo podrl Jasmina Mešanovića.

17. minuta: Lepa priložnost za domače. Z razdalje je lepo sprožil Mitja Viler, a je bil vratar Olimpije na mestu.

11. minuta: Maribor je odlično izpeljal protinapad. Dino hotić je lepo zaposlil Luko Zahovića, ki ga je od zadaj potisnil Aris Zarifović. Sodnik Matej Jug se ni odločil za najstrožjo kazen.