Poročilo s tekme Mura : Domžale

Mura se je znesla nad nemočnimi Domžalami #video

Mura Domžale PLTS | Nogometaši Mure so poskrbeli za veliko presenečenje v Fazaneriji. | Foto Mario Horvat/Sportida

Nogometaši Mure so poskrbeli za veliko presenečenje v Fazaneriji.

Nogometaši Mure so v 3. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Domžale s 5:1 (2:0). Vodilni Domžalčani so po nesrečnem izpadu s kvalifikacij evropske lige nov hladen tuš doživeli še v Fazaneriji, kjer so jih domači črno-beli zasenčili in visoko premagali.

Izbranci Simona Rožmana so v prvih dveh krogih vpisali dve zmagi, tokrat pa so bili svetlobna leta oddaljeni od nje, saj so Ante Šimundža in njegovi igralci pred kar polnimi tribunami izvrstno opravili svoje delo in prišli do pete točke v sezoni.

Marijan Pušnik
Sportal Po nedeljski eksploziji remija v Velenju in Novi Gorici #video

Soboški nogometaši so hitro razveselili svoje navijače, saj so povedli že v šesti minuti. Alen Kozar je podal, Žiga Kous pa je nato z desne strani kazenskega prostora s strelom po tleh žogo spravil v nasprotni del domžalskih vrat.

Po malce zmedenem začetku so se Domžalčani nato vse bolj sestavljali v pričakovano obliko, imeli v 17. minuti na voljo indirektni prosti strel iz bližine, toda domača obramba je blokirala poskus Agima Ibraimija.

Fotogalerija s tekme med Muro in Domžalami (5:1), fotograf Mario Horvat/Sportida:

1 / 33

Kljub boljši igri Domžal pa so do nove izjemne priložnosti prišli črno-beli. Tilen Klemenčič je na robu kazenskega prostora v 29. minuti nepravilno zrušil Luko Šušnjaro, upravičeno dobil rdeči karton, sodnik pa je pokazal na belo točko, čeprav je bil prekršek storjen zunaj kazenskega prostora. Enajstmetrovko je nato izvedel Luka Bobičanec, Dejan Milić pa se je izkazal in strel v svojo desno lepo obranil.

Zato pa so Sobočani podvojili prednost v 38. minuti, ko so lepo izigrali obrambo Domžal, ob koncu je Rok Sirk podal v sredino kazenskega prostora, kjer je bil Nino Kouter, in brez težav zadel za 2:0.

Mura počila petardo, poteza tekme Kouterja

Simon Rožman je moral v 69. minuti na tribune. | Foto: Mario Horvat/Sportida Simon Rožman je moral v 69. minuti na tribune. Foto: Mario Horvat/Sportida V drugem polčasu so Domžalčani pričakovano puščali več prostora za protinapade, v 60. minuti pa so domači to unovčili, natančneje Šušnjara po Kouterjevi podaji, ki je prišel na rob kazenskega prostora in ukanil Milića za 3:0.

Domžalčani, pri katerih je sodnik izključil trenerja Simona Rožmana, so zmanjšali zaostanek v 68. minuti, ko je tudi po nespretnem posredovanju Deana Šafarića z desne strani zadel Tonči Mujan, ki ima tako kot Mariborov Jasmin Mešanović zdaj tri zadetke na vrhu lestvice strelcev.

Toda muraši so hitro odgovorili, v 72. minuti je Šušnjara prehitel debitanta Kobieja Morrisa in z leve strani matiral Milića za 4:1. Tik zatem je domžalski vratar izvrstno posredoval po novem poskusu dvakratnega strelca.

Najlepši zadetek na srečanju:

Domžalčanom pa je v 77. minuti nov in zadnji žebelj v krsto zabil Kouter, ko se je po novem protinapadu znašel sam v dvoboju z Milićem in ga s prefinjenim strelom, v nogometnem svetu imenovanim "rabona", ukanil za 5:1.

Sobočani bodo v 4. krogu v ponedeljek, 13. avgusta, gostovali v Velenju, Domžalčani pa bodo dan prej gostili Aluminij.

Mura : Domžale 5:1 (2:0)

Stadion Fazanerija, sodniki: Vinčić, Mežnar (oba Maribor) in Klančnik (Slovenj Gradec).
Strelci: 1:0 Kous (6.), 2:0 Kouter (38.), 3:0 Šušnjara (60.), 3:1 Mujan (68.), 4:1 Šušnjara (72.), 5:1 Kouter (77.).

Mura: Šafarić, Kous (od 46. Karničnik), Kouter, Bobičanec (od 75. Maruško), Bošković, Šturm, Kozar, Peričić, Lorbek, Šušnjara, Sirk (od 65. Horvat).

Domžale: Milić, Ibričić (od 63. Žužek), Bizjak, Mujan, Klemenčič, Melnjak, Ibraimi, Rom (od 46. Morris), Husmani, Gnezda Čerin, Dobrovoljc (od 56. Hodžić).

Rumeni kartoni: Kouter, Kous, Šturm, Bobičanec; Milić, Husmani, Ibričić, Gnezda Čerin.
Rdeči karton: Klemenčič (29.).

Spremljanje dvoboja v živo:

Konec tekme v Murski Soboti, kjer je Mura povsem zasenčila Domžale in poskrbela, da rumeni niso več vodilna ekipa prvenstva.

Goooool! 5:1! Izjemen zadetek Nina Kouterja, ki se je poigral z domžalsko obrambo in nato premagal vratarja z atraktivnim strelom rabona. Navijači Mure so na nogah, obeta se visoka zmaga črno-belih! Kouter je dosegel dva gola na tekmi.

Atraktiven zadetek Nina Kouterja:

Goooool! 4:1! Nadaljuje se agonija Domžal v Prekmurju. Lani so v Fazaneriji izgubili v pokalu z 1:3, zdaj zaostajajo že z 1:4. Za nameček so ostali še brez trenerja Simona Rožmana, ki ga je sodnik zaradi protestov poslal na tribuno. Drugi zadetek za Muro je na tekmi dosegel Luka Šušnjara!

Drugi zadetek Luke Šušnjare:

Goooool! 3:1! Tokrat so zadele Domžale. Tonći Mujan je izkoristil napako vratarja Mure, a rumenim ni bilo do veselja. Zaostajali so z 1:3, po zadetku pa je bil izključen še trener Simon Rožman.

Zadetek Tonćija Mujana:

Izključitev Simona Rožmana:

Goooool! 3:0! Mura je v drugem polčasu povišala vodstvo, Domžale je pred nepričakovano visokim porazom. Milića je premagal Luka Šušnjara, nekdanji up Domžal.

Zadetek Luke Šušnjare:

Goooool! 2:0! Mura neusmiljeno polni mrežo Domžal. V 38. minuti je vodstvo črno-belih podvojil Nino Kouter. Domžalam se obeta prvi poraz v tej sezoni.

Zadetek Nina Kouterja:

Mura je v 30. minuti zapravila izjemno priložnost za podvojitev vodstva! Sodnik je pokazal na belo točko, žogo je vzel v roko Luka Bobičanec, nato pa se je izkazal vratar Domžal Dejan Milić, prebral namero mladega Hrvata in ubranil kazenski strel. Ostaja pri vodstvu črno-belih z 1:0, a so se Domžalčani znašli v dodatnih težavah, saj je Tilen Klemenčič prejel rdeči karton.

Kako je Milić ubranil 11-metrovko Bobičancu:

V 16. minuti se je Domžalam ponudila priložnost za izenačenje. Senijad Ibričić je izvajal indirektni strel globoko v kazenskem prostoru, ki ga je sodnik dosodil po tem, ko je vratar Mure prijel žogo po "podaji" Kozarja. Ibričić je podal Agimu Ibraimiju, a je obramba Mure blokirala njegov strel.

Goooool! 1:0! Mreža se je zatresla tudi v Fazaneriji! Mura vodi proti Domžalam z 1:0, v polno je v 6. minuti zadel Žiga Kous.

Zadetek Žige Kousa:

Ob 18. uri se začenja druga tekma 3. kroga Prve lige Telekom Slovenije med Muro in Domžalami. Trener Simon Rožman je izbral najmočnejšo začetno enajsterico, ki je v četrtek nesrečno izpadla iz Evrope proti Ufi.

Kakšno enajsterico pa je izbral strateg Mure Ante Šimundža?