NK Celje Prva liga Telekom Slovenije NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija NK Domžale NK Mura NK Rudar

Ponedeljek, 6. 8. 2018, 22.00

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 3. KROG

Po nedeljski eksploziji remija v Velenju in Novi Gorici #video

14

Marijan Pušnik | Marijan Pušnik je prekinil niz štirih zaporednih porazov. | Foto Žiga Zupan/Sportida

Marijan Pušnik je prekinil niz štirih zaporednih porazov.

Strelci so bili v 3. krogu Prve lige Telekom Slovenije zelo razigrani, saj so dosegli kar 21 zadetkov. Večina jih je padla v nedeljo, ko se je Maribor povzpel na vrh, Mura presenetila Domžale (5:1), Olimpija pa zaman čakala pot do prve zmage (2:2). Z remijem sta se končali tudi ponedeljkovi tekmi. Najprej sta se z 1:1 razšla Rudar in Krško, nato pa še v zadnji tekmi kroga Gorica in Triglav.

Velenjski Rudar, še zadnji izmed slovenske četverice predstavnikov v Evropi, je v ponedeljek gostil Krško in osvojil prvo točko v tej sezoni. Gostje so imeli več priložnosti, na koncu pa se je dvoboj končal z 1:1.

Izenačujoči zadetek Luke Majcna na tekmi v Novi Gorici:

Z enakim rezultatom se je končalo še zadnje dejanje kroga, dvoboj v Novi Gorici med Gorico in Triglavom. Gostje so zapravili kar nekaj zrelih priložnosti, točko pa jim je 15 minut pred konce zagotovil kapetan Luka Majcen.

Petarda Maribora v Kidričevem

Mariborčani so v uvodnem nedeljskem nastopu v Kidričevem nadigrali Aluminij (5:1) in se prebili na vodilni položaj.

Junak srečanja je postal trikratni strelec Jasmin Mešanović. Ko je Matic Vrbanec z bele točke znižal na 1:3, je bil to prvi gol, ki ga je Maribor prejel v tej sezoni.

Drugoligaški prvaki nadigrali Domžale, mojstrovina Kouterja

Domžale so po stresnem izpadu iz Evrope v nedeljo naletele na razigrano Muro. Črno-beli so napolnili mrežo ranjenega tekmeca, zmagali kar s 5:1, z dvema zadetkoma pa sta izstopala Luka Šušnjara in Nino Kouter, ki je poskrbel za najlepši trenutek na srečanju, ko je premagal Dejana Milića z atraktivno rabono.

Atraktiven zadetek Nina Kouterja za 5:1 v Murski Soboti:

Trener Domžal Simon Rožman je bil sredi drugega polčasa izključen, rumeni pa so vse od 29. minute, ko je Tilen Klemenčič prejel rdeči karton, igrali z nogometašem manj.

Olimpija zapravila 2:0 in trepetala za točko

Branilec naslova Olimpija je v nedeljo zvečer zapravil priložnost, da bi dočakal prvo zmago v tej sezoni. Začasni trener zmajev Aleksandar Linta je v Stožicah remiziral s Celjem (2:2). Gostje so zaostajali že z 0:2, a nato prišli do dragocene točke. Pri gostiteljih je blestel vratar Aljaž Ivačič.

3 - Jasmin Mešanović (Maribor), Tonći Mujan (Domžale), Rudi Požeg Vancaš (Celje)
2 - Andrija Filipović (Gorica), Dino Hotić (Maribor), Senijad Ibričić (Domžale), Nino Kouter (Mura), Luka Majcen (Triglav), Luka Šušnjara (Mura), Matic Vrbanec (Aluminij), Luka Zahović (Maribor)