Thermometer Blue 0,14

Prva liga Telekom Slovenije NK Mura NK Domžale

Sobota, 6. 10. 2018, 17.00

Poročilo s tekme Domžale : Mura

Domžale od junaške zmage delila le minuta, nato je stvari v svoje roke vzel Rok Sirk #video

Nogometaši Domžal in Mure so se v 12. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 2:2 (1:0). Čeprav so Sobočani igrali približno eno uro z igralcem več, približno pol ure pa celo z dvema, so iz Domžal odnesli le točko. A tudi z njo so lahko črno-beli kar zadovoljni, saj so še v 85. minuti zaostajali z 0:2. Nato pa je Rok Sirk z dvema goloma preprečil poraz ekipe, ki je na prvi medsebojni tekmi v sezoni v Fazaneriji Domžale ugnala kar s 5:1.

Domžale : Mura 2:2 (1:0)

Športni park, gledalcev 1000, sodniki: Borošak (Spodnji Duplek), Klančnik (Slovenj Gradec) in Benc (Rače).

Strelci: 1:0 Ibraimi (24.), 2:0 Klemenčič (85.), 2:1 Sirk (87.), 2:2 Sirk (90.).

Domžale: Mulalić, Klemenčič, Ibraimi (od 84. Žužek), Mujan (od 46. Hodžić), Morris, Kirm, Ibričić, Melnjak, Dobrovoljc, Gnezda Čerin, Vuk (od 64. Podlogar).
Mura: Obradović, Bošković (od 73. Maroša), Kozar, Bobičanec, Maruško, Kouter, Kous, Lorbek, Karničnik (od 80. Horvat), Šušnjara (od 67. Sirk), Šturm.

Rumeni kartoni: Morris, Hodžić, Mulalić, Melnjak; Bošković, Karničnik, Šušnjara, Kozar.
Rdeča kartona: Morris (32.), Ibričić (59.).

Mura je prišla do četrtega neodločenega izida v sezoni, Domžale pa do tretjega, tako da na petem mestu izbranci Simona Rožmana še vedno bežijo murašem za dve točki.

Vrhunci dvoboja v Domžalah:

Triglav Gorica
Sportal Nora tekma preobratov v Kranju, Maribor na počitek z lepo prednostjo #video

Domžalčani so dobili prvi polčas, potem ko je v 24. minuti Slobodan Vuk hitro izvedel prosti strel na sredini igrišča, podal žogo do Agima Ibraimija, ta je sam stekel proti vratom in z nizkim strelom zadel za 1:0.

Zadetek Agima Ibraimija za 1:0:

Pet minut pozneje je z leve strani streljal Senijad Ibrčičić, a zadel le zunanji del mreže, tako kot tri minute pred tem Luka Šušnjara v dresu Mure. Ta je sicer bolje začela tekmo, imela pobudo, najlepši priložnosti pa si je priigrala ob koncu polčasa, ko je že imela igralca več na igrišču, saj je v 32. minuti z igrišča moral Kobbie Morris po dveh prekrških nad Šušnjaro in dveh rumenih kartonih.

V 41. minuti je malce z desne strani streljal Luka Bobičanec, a žogo poslal mimo druge vratnice, v 45. pa je z roba kazenskega prostora poskusil Šušnjara, nato pa še Alen Kozar, obakrat pa se je izkazal Ajdin Mulalić, ki je branil namesto bolnega Dejana Milića. Pri Domžalah je zaradi poškodbe sicer manjkal tudi Gregor Sikošek.

Domžale ostale še brez enega, nato pa je sledila drama

V drugem polčasu je najprej v 53. minuti z glavo poskusil Matic Maruško, a je streljal prešibko. Od 59. minute dalje pa so Prekmurci imeli kar dva igralca več na zelenici, saj je po grobem prekršku nad Nikom Lorbkom neposredni rdeči karton dobil kapetan Ibričić. Pet minut pozneje bi lahko številčno prednost unovčil Nino Kouter, toda njegov strel iz kazenskega prostora je Mulalić obranil.

Fotogalerija tekme v Domžalah, fotograf Urban Meglič/Sportida:

1 / 23

Kljub pričakovani pobudi pa Mura tudi v nadaljevanju nikakor ni našla prave vrzeli v čvrsti obrambi Domžal. Še več, v 85. minuti so znova zadeli Domžalčani, potem ko sta v protinapad stekla branilca Gaber Dobrovoljc in Tilen Klemenčič, slednji pa je nato žogo pospravil v prazno mrežo.

Zadetek Roka Sirka za 2:2:

A tekme še zdaleč ni bilo konec. Že v 87. minuti so Sobočani znižali zaostanek, potem ko je po kotu streljal Rok Sirk, žoga pa se je nato od Adama Gnezde Čerina odbila v mrežo, v sodniškem dodatku pa je Sirk poskrbel še za izenačenje, potem ko je z glavo zadel po podaji Maruška. Za Sirka je bil to sedmi gol sezone, s čimer se je na vrhu lestvice strelcev izenačil z Mariborovima Dinom Hotićem in Janom Mlakarjem.

Maribor Aluminij
Sportal Veselje Aluminija v Ljudskem vrtu trajalo le pet minut #video

Domžalčani bodo v 13. krogu 20. oktobra gostovali v Kidričevem, Sobočani pa bodo gostili Velenjčane.

Dogajanje v Domžalah v živo iz minute v minuto:

Konec srečanja! Po razburljivi končnici sta se Domžale in Mura razšla brez zmagovalca (2:2).

Gooooooool! V tretji minuti podaljška je Mura izenačila na 2:2. Preobrat Mure je z drugim zadetkom zaznamoval Rok Sirk, ki se je s sedmim golom v tej sezoni zavihtel na vrh najboljših prvoligaških strelcev.

Drugi gol Roka Sirka:

90. minuta: Igrale se bodo še štiri minute sodnikovega dodatka.

Goooooool! 87. minuta. 2:1, Mura je znižala zaostanek. Veselje Domžal je trajalo le nekaj minut, saj je rezervist Rok Sirk znižal na 1:2 in dosegel že šesti gol v tej sezoni. Mura je bila blizu izenačenju, a se je v 89. minuti izkazal vratar Domžal Mulalić.

Prvi zadetek Roka Sirka:

Gooooool! 85. minuta. 2:0 za Domžale! Kdo bi si mislil, da bodo Domžale z dvema igralcema manj še enkrat zatresle mrežo gostov?! To je po imenitnem protinapadu storil Tilen Klemenčič, nesebično podajo pa je prispeval Gaber Dobrovoljc.

Zadetek Tilna Klemenčiča:

77. minuta: Gostje pritiskajo na vrata Domžal. Pritisk je vedno večji. Rezervist Amadej Maroša je streljal mimo vrat.

67. minuta: Mura napada na vse pretege. Namesto Luke Šušnjare je v igro prišel najboljši strelec v tej sezoni, petkratni strelec Rok Sirk.

59. minuta: Domžale so izgubile še enega nogometaša. Po hudem prekršku nad Nikom Lorbkom je neposredni rdeči karton prejel kapetan gostiteljev Senijad Ibričić. Rožmanova četa se je znašla v resnih težavah, saj je do konca tekme še več kot pol ure, rumeni pa igrajo zgolj z deveterico.

Izključitev Senijada Ibričića:

Začetek drugega polčasa. V vrstah gostiteljev je prišlo do prve menjave. Namesto Tonćija Mujana je v igro vstopil Nermin Hodžić.

Konec prvega polčasa. Domžale odhajajo na odmor s tesno prednostjo. Vodijo z 1:0, a imajo od 32. minute igralca manj.

45. minuta: Najprej je domžalska vrata ogrozil Luka Šušnjara, a je bil vratar Ajdin Mulalić na mestu, nato pa se je čuvaj mreže rumenih izkazal še po močnem strelu kapetana Alena Kozarja.

41. minuta: Prvo resnejšo priložnost za goste, ki so po izključitvi Morrisa postali nevarnejši, si je priigral Luka Bobičanec. Hrvat je prišel do strela v 41. minuti, a bil nenatančen.

32. minuta: Šok za Domžalčane, saj je sodnik Alen Borošak pokazal rdeči karton branilcu Domžal. Prejel ga je temnopolti hrvaški legionar Darick Morris. Drugi rumeni karton si je prislužil zaradi domnevnega udarca s komolcem Luke Šušnjare. Nogometaši Domžal in gledalci so bili začudeni. Prepričani so, da je sodnik storil napako, oziroma uporabil prestrgo kriterij. Zanimivo je, da je Morris prejel prvi rumeni karton v 27. minuti tudi po prekršku nad Šušnjaro.

Ali si je branilec Domžal Darick Morris zaslužil drugi rumeni karton?

Oba rumena kartona Morrisa:

Gooooool! 24. minuta. Domžale vodijo 1:0. Slobodan Vuk je hitro in spretno izvedel prosti strel in podal Agimu Ibraimiju, ki se je sam podal proti vratom Mure in premagal čuvaja mreže Mure. Domžalčani so boljšo igro kronali z vodstvom.

Zadetek Agima Ibraimija:

14. minuta: Prva priložnost na tekmi. Agim Ibraimi je poslal predložek v kazenski prostor gostov, kjer je bil najvišji njegov soigralec Gaber Dobrovoljc in namučil vratarja Matka Obradovića. Hrvat je žogo s skrajnimi močmi odbil v kot, ki pa ga Domžalčani niso izvajali, saj je bil Dobrovoljc v nedovoljenem položaju.

Začetek tekme v Domžalah!

V neposrednem prenosu jo lahko spremljate na Planet TV, kjer si boste lahko ogledali tudi štajersko poslastico med Mariborom in Aluminijem (17.00).

Pozdravljeni, ljubitelji prvoligaškega nogometa! Pestro soboto bosta ob 14.45 odprla Domžale in Mura.

Kakšno enajsterico je izbral domači strateg Simon Rožman? Zadnja okrepitev Domžal Dejan Lazarević bo dvoboj spremljal s tribun. Kapetan Dejan Milić je zbolel, Gregor Sikošek pa je poškodovan.

Kakšno enajsterico pa je izbral Ante Šimundža? Od prve minute bodo igrali Obradović, Bošković, kapetan Kozar, Šturm, Kous, Lorbek, Maruško, Karničnik, Šušnjara, Bobičanec in Kouter. Na klopi so Šafarić, Pucko, Peričić, Rebernik, Sirk, Maroša in Horvat. Najboljši strelec Mure v tej sezoni, Rok Sirk, je tako na klopi.