Prva liga Telekom Slovenije pokal Slovenije

Četrtek, 15. 8. 2019, 18.56

Pokal Slovenije, 1. krog

Velenjčani zmagovalci pokalnega derbija v Ljubljani

NK Rudar, NK Bravo | Velenjčani so v pokalnem derbiju kroga v Ljubljani s 4:1 premagali Bravo. | Foto Grega Valančič/Sportida

Velenjčani so v pokalnem derbiju kroga v Ljubljani s 4:1 premagali Bravo.

Začenja se je tudi nogometna pokalna sezona, vrhunec šestnajstine finala pa je bil četrtkov derbi med Bravom in Rudarjem, ki so ga s 4:1 dobili Velenjčani. To je bil edini prvoligaški spopad v pokalnem uvodu. V sredo je bilo odigranih 11 tekem uvodnega kroga. V osmino finala so se neposredno uvrstili štirje najboljši slovenski klubi Maribor, Olimpija, Domžale in Mura.

V prvem krogu je nastopilo 24 ekip. Šest je članov prve lige, 18 pa finalistov pokalnih tekmovanj medobčinskih nogometnih zvez (MNZ). Naslov pokalnega zmagovalca brani ljubljanska Olimpija, ki je podobno kot še trije slovenski predstavniki v evropskih tekmovanjih (Maribor, Domžale in Mura) prosta v prvem krogu.

Edina četrtkova tekma je bil derbi v Ljubljani. Prvoligaški novinec Bravo, ki je lani v pokalu namučil Maribor, je gostil velenjski Rudar in po podaljšku izgubil z 1:4. Velenjčani so z zadetkom Borne Petrovića povedli že v prvem polčasu, v drugem, v 74. minuti so domači izenačili z golom Mustafe Nukića, dve minuti kasneje pa je rdeč karton dobil Ovbokha Agboyi in Bravo je ostal z igralcem manj, a zdržal brez prejetega gola do konca rednega dela tekme. V podaljšku so popolnoma zavladali Velenjčani in se po golih Krefla, Tomaševića in Radića veselili napredovanja v osmino finala slovenskega pokala.

Branko Ilić | Foto: Urban Meglič/Sportida Foto: Urban Meglič/Sportida

V sredo so si napredovanje zagotovili vsi štirje prvoligaški klubi. Prav vsi so gostovali. Aluminij je tako s 3:1 zmagal v Odrancih, Tabor Sežana s 4:1 v Vidmu pri Ptuju, Celje s 3:1 na Bledu in kranjski Triglav z 2:1 v Brežicah.

Tudi Gorica in Krško, ki sta se po prejšnji sezoni iz prve preselila v drugo ligo, sta zanesljivo opravila s svojima tekmecema. Prva je s 5:1 odpravila Tehnotim iz Pesnice, Krško pa s 4:1 Grad.

Najvišjo zmago so dosegle Radomlje, ki so Dobrovce, edinega predstavnika MNZ v prvem krogu pokala, premagale kar z 10:0.

Obračun med Brdi in Kety Emmi v Slovenski Bistrici se je končal šele po streljanju enajstmetrovk, zmage s 6:5 pa so se vselili gostje. Tolmin je doma premagal celjski Šampion, Nafta je z 1:0 zmagala na Gorenjskem pri Šenčurju, Koper, ki ima v tej sezoni ambiciozen cilj, saj se želi vrniti v prvo ligo, pa je na Bonifiki s 6:0 odpihnil Beltince.