NK Triglav NK Mura Prva liga Telekom Slovenije

Sreda, 8. 7. 2020, 22.15

poročilo s tekme Mura : Triglav

Muraši ujeli Aluminij, Triglavu teče voda v grlo #video

Nogometaši Mure so v 32. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali kranjski Triglav z 2:0 (2:0).

NK Olimpija NK Rudar
Sportal Olimpija po novi visoki zmagi že prečrtala Maribor? #video

Sobočani so pred domačimi gledalci vpisali pričakovano zmago proti ekipi iz Kranja, ki je vse bolj vpeta v boj za izognitev devetemu mestu, ki prinaša dodatne kvalifikacije z Gorico. Prekmurci so večino svojega dela opravili v prvem polčasu, ko so si priigrali zajetno prednost.

Sobočani so bili v prvem polčasu boljši tekmec, čeprav so Kranjčani že v drugi minuti prek Luke Majcna zelo zagrozili. Minuto zatem pa se je Amadej Maroša vpisal med tiste, ki so zapravili priložnost.

V 23. minuti se je moral izkazati tudi vratar Mure Matko Obradović, v 34. minuti pa so domači povedli, ko je z glavo zadel Staniša Mandić.

Luka Bobičanec Mura | Foto: Grega Valančič/Sportida Foto: Grega Valančič/Sportida

V 42. minuti je po prostem strelu spet zagrozil Triglav, tri minute pozneje so sodniki upravičeno razveljavili zadetek Mure, a le malce pozneje je Luka Bobičanec dosegel svoj 12. gol sezone, ko je sprožil z 19 metrov.

V drugem polčasu je bila Mura zelo nevarna v 60. minuti, ko je Kai Cipot zadel vratnico, isti igralec pa je imel v 73. minuti dva strela v bližini gola, a se Jalen Arko ni pustil presenetiti.

V 86. minuti je Gašper Udovič poskušal z volejem, a Obradović ni imel veliko dela, to pa je bila tudi zadnja večja priložnost tekme.

Mura bo v 33. krogu v ponedeljek gostovala v Velenju, Triglav pa bo dan prej gostil sežanski Tabor.

Mura : Triglav 2:0 (2:0)

Stadion Fazanerija, sodniki: Obrenović, Pospeh, Salkić.

Strelca: 1:0 Mandić (34.), 2:0 Bobičanec (45.).

Mura: Obradović, Pucko, Maruško, Karamarko, Kous (od 81. Šušnjara), Horvat (od 81. Brkić), Kouter, Bobičanec, Mandić, Cipot (od 88. Žižek), Maroša (od 58. Karničnik).

Triglav: Arko, Janković (od 70. Petric), M. Wilmots, Gajić, Gliha, Mlakar, Rogelj (od 70. Bojić), Milanović, Mertelj, Majcen, Ćerimagić (od 58. Udovič).

Rumeni kartoni: Horvat; Gajić, Rogelj, Bojić, Milanović.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja na Fazaneriji:

KONEC TEKME!

75. minuta: Arko greni življenje Cipotu. Po podaji Bobičanca je Cipot v drsečem štartu stavil nogo, a zadel točno kranjskega vratarja, v nadaljevanju akcije  je poskušal še s hrbtom, a tudi za poskus je Arko uspel odbiti v kot.

60. minuta: Trese se vratnica. Kai Cipot ni pri  strelu po zapravljeni priložnosti pred nekaj minutami, je zapravil  še eno, še lepšo. Po ukradeni žogi rezervista Žana Karničnika se je znašel sam pred Arkom, a zadel le vratnico.

55. minuta: Srečo je z razdalje preizkusil tudi Tomi Horvat, a njegov projektil ni zadel cilja.

52. minuta: Nova velika priložnost za Muro. Po lepi podaji Maroše je Bobičanec podal do mladega Cipota, ki se ni najbolje znašel in ostalo je pri vodstvu Prekmurcev z 2:0.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

KONEC PRVEGA POLČASA!

45. minuta: GOOOL! 2:0! V zadnjih sekundah prvega polčasa je sledil nov šok za ranjene Kranjčane. Nov prekrasen zadetek je dosegel Luka Bobičanec, ki je z levega zgornjega kota vrat Jalna Arka snel pajčevino.

42. minuta: Blizu je bilo. Po prekršku na robu kazenskega prvenstva je Triglav imel izjemno priložnost. Prosti strel je izvedel Čerimagić, žogo pa je v živem zidu z glavo preusmeril Bobičanec in najverjetneje s tem tudi rešil Obradovića.

34. minuta: GOOOL! 1:0! Mura vodi! V kazenski prostor Triglava je lep predložek poslal Nino Kouter in lepo našel Staniša Mandić.

23. minuta: Tudi gostje so zapretili. Armin Čerimagić je potegnil po sredini in na koncu tudi sprožil. Znova je moral posredovati Obradović, ki je s panterskim skokom svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.

17. minuta: Domači so vse bližje zadetku. Luka Bobičanec je sam stekel proti vratom Triglava. Malce s strani je nevarno sprožil, a izkazal se je Jalen Arko.

15. minuta: Mura je pričakovana nevarnejša. Do zdaj je poskušala petkrat, a le en strel je šel v okvir vrat gostov. Ostaja pri začetnih 0:0.

2. minuta: Prva priložnost na tekmi. Napadalec Triglava Luka Majcen je z velike razdalje sprožil in ogrel dlani Matka Obradovića.

ZAČETEK TEKME!

Začetni postavi:

Pred tekmo:

V sredo zvečer se bosta v Fazaneriji udarila Mura in Triglav. Če so črno-beli z osvojitvijo pokala že uresničili veliki cilj, saj so prišli do lovorike in evropske vozovnice, pa so Kranjčani v manj prijetnem položaju. Gorenjci so po domačem polomu z Olimpijo (3:7) obstali na devetem mestu, ki prinaša dodatne kvalifikacije in dve zahtevni tekmi z Gorico. Za Sežančani, s katerimi se bodo spoprijeli konec tedna na domači zelenici, zaostajajo tri točke, zato bodo poskušali pokvariti načrte Prekmurcem in se resneje vmešati v boj za vsaj osmo mesto.

Mura si bo po nesrečnem porazu v Ljudskem vrtu, kjer so izbranci Anteja Šimundže po slabem začetku uprizorili preobrat, nato pa ostali brez vsega v sodnikovem podaljšku, poskušala okrepiti samozavest z zmago nad Triglavom. Odkar se je Mura vrnila v prvo ligo, se težko kosa s Kranjčani. Od sedmih medsebojnih tekem je dobila le eno. ''Mura je dobra ekipa, a mi gremo na vse tri točke. Pomembni bosta dobra priprava na tekmo in realizacija na igrišču,'' nogometaš Triglava Filip Janković poudarja, kako bi Gorenjce v Prekmurju najbolj zadovoljila zmaga.