2 leti, 2 meseca

Soči 2014 Tina Maze Maruša Ferk Peter Prevc Peter Prevc Jakov Fak Jakov Fak Klemen Bauer

Petek, 7. 2. 2014, 22.16

Tina za desetinko sekunde zgrešila bron, Fak daleč od medalje

Po nedelji in srebrni medalji smučarja skakalca Petra Prevca ponedeljek ni bil tako uspešen. Tina Maze je v superkombinaciji le za las zgrešila stopničke, Jakovu Faku se je ponesrečil strelski nastop.

Tina Maze je v superkombinaciji ostala brez medalje. Maruša Ferk je končala na 10. mestu, Ilka Štuhec pa je odstopila na slalomski progi. Olimpijska prvakinja je postala Nemka Maria Höfl-Riesch.

Popoldne je sledil nov vrhunec za slovensko reprezentanco, kjer smo vsi pričakovali novo odlično uvrstitev. Žal, ni bilo tako. Preizkušnja biatloncev v zasledovanju na 12,5 kilometrov je pripadla Francozu Martinu Fourcadu, najboljši Slovenec Klemen Bauer je končal na 24. mestu. Naš glavni adut Jakov Fak je zgrešil kar šestkrat in zasedel šele 31. mesto. Tretji slovenski predstavnik Janez Marič je bil 49.

Kanadčan Charles Hamelin je osvojil zlato kolajno v hitrostnem drsanju na kratkih progah v disciplini 1500 metrov. Nizozemec Michel Mulder pa je postal olimpijski prvak na 500-metrski razdalji.

Za še eno kanadsko olimpijsko zlato je poskrbel smučar prostega sloga Alex Bilodeau, ki je na olimpijski tekmi grbin ubranil naslov prvaka iz Vancouvra.