tenis Carlos Alcaraz Lorenzo Musetti Novak Đoković olimpijske igre Pariz 2024 Pariz 2024 Roland Garros

Sobota, 3. 8. 2024, 8.45

Pariz 2024

Olajšanje za Đokovića: toliko je dosegel, a tega še nikoli

Pariz 2024 tenis Novak Đoković | Ob zmagi v polfinalu je od olajšanja kar padel po tleh. | Foto Reuters

Ob zmagi v polfinalu je od olajšanja kar padel po tleh.

Rekorder po številu osvojenih teniških turnirjev za grand slam Novak Đoković je le še zmago oddaljen od olimpijskega zlata. Sedemintridesetletni srbski zvezdnik pa je že z uvrstitvijo v polfinale dosegel svoj največji uspeh na poletnih olimpijskih igrah.

Novak Đoković, Pariz 2024
Sportal Alcaraz in Đoković za olimpijski naslov, Iga Swiatek do tolažilnega brona

Konec polfinalnega prekletstva je veliko olajšanje za Novaka Đokovića, ki se je pri 37 letih v svojem četrtem polfinalu na olimpijskih igrah ter na svojih petih igrah sploh prvič v dolgoletni karieri prebil v finale, ko je s 6:4, 6:2 premagal Italijana Lorenza Musettija. "Zdaj je težko zbrati vsa čustva, to so moje pete igre, prvič mi je uspelo priti v finale. Trikrat sem izgubil v polfinalu, ne bom se ustavil tukaj, grem naprej po zlato. Upam, da sem razveselil navijače v Srbiji in upam na najboljše v finalu," je dejal Đoković za RTS.

Novak Đoković se je prvič uvrstil v finale olimpijskih iger. | Foto: Reuters Novak Đoković se je prvič uvrstil v finale olimpijskih iger. Foto: Reuters Na poletnih igrah 2008 v Pekingu je Đoković z bronom osvojil svojo edino olimpijsko medaljo doslej. Leta 2012 v Londonu in 2021 v Tokiu je bil četrti. Njegova zadnja ovira je Španec Carlos Alcaraz, ki je letos Srba premagal v finalu Wimbledona, osvojil pa je tudi Roland Garros, kjer potekajo olimpijski boji. "Upam na najboljši razplet doslej, jaz doslej nisem izgubil niza, on tudi ne. Vem, kaj predstavlja ta izziv, najtežjo tekmo doslej. Sem v finalu olimpijskih iger, dovolite mi, da to proslavimo," je dodal Đoković.

A v nedeljskem finalu je favorit Carlos Alcaraz. | Foto: Reuters A v nedeljskem finalu je favorit Carlos Alcaraz. Foto: Reuters Ko se je ozrl proti finalu, je dodal, da je favorit dvoboja komaj 21-letni Španec. "Ne štejem se za favorita, ker je Alcaraz dokazal, da je trenutno najboljši igralec na svetu," je dejal prvi nosilec olimpijskega turnirja, ki vseeno meni, da ima proti Alcarazu boljše možnosti na pariškem pesku kot na travnati klasiki v Wimbledonu. "Občutek imam, da sem drugačen igralec, kot sem bil v Wimbledonu."

Na dosedanjih šestih medsebojnih obračunih sta tekmeca vsak dobila po tri. Finale bo na osrednjem igrišču Rolanda Garrosa to nedeljo ob 13.30.