6.43

ZDA Nigerija olimpijske igre Carmelo Anthony rekord

Petek, 3. 8. 2012, 6.43

Nora tekma: 156 točk ZDA, deset trojk Anthonyja, +83 …

Ameriški košarkarji so na olimpijskem turnirju premagali tudi Nigerijo. In to na kakšen način! Končni rezultat je bil 156:73, preseženo pa kar nekaj olimpijskih rekordov. Začenši s številom košev ...

Neverjetno. Ameriški zvezdniki so napolnili mrežico Nigerije in dosegli kar 156 košev. Toliko jih na košarkarski tekmi na olimpijskih igrah pred njimi ni še nihče. Prejšnji rekord so držali Brazilci, ki so leta 1988 v Seulu dosegli 138 točk, toliko pa so jih v četrtek Američani nasuli že po 35 minutah igre. Pred 24 leti je v brazilskem dresu blestel Oscar Schmidt, ki ga je pred dnevi na treningu za skupno fotografijo zaprosil Carmelo Anthony. Je že vedel zakaj, saj je ‘’Melo’’ na tekmi z Nigerijo v pičlih 14 minutah dosegel izjemnih 37 točk. In s tem postavil ameriški olimpijski rekord. Še bolj so zanimivi njegovi natančni meti izza velike črte. Od 12 poizkusov za tri točke jih je zadel kar deset. S tem je krepko presegel ameriški rekord, ki ga je na OI 2004 s šestimi trojkami na tekmi za tretje mesto postavil Stephon Marbury. To pa še ni vse …

Končna razlika na tekmi z nemočno Nigerijo je znašala +83 v korist ZDA. Absolutni mejnik olimpijskih iger. Toliko ni zmogel niti ‘’originalni’’ dream team v Barceloni (1992), ki je Angolo nadigral za 68 točk, niti ameriška reprezentanca na OI 1956, ko je v Melbournu na krilih Billa Russella odpravila Tajsko za 72 točk. Nismo pa še končali z rekordi. Američani so skupaj zadeli kar 29 trojk, od tega enajst v prvi četrtini. Tekmo so začeli Kobe Bryant, LeBron James, Tyson Chandler, Chris Paul in Kevin Durant, ki so na prejšnjih tekmah s Francijo in Tunizijo v uvodni četrtini skupaj metali trojke 0 – 14, tokrat pa je mrežica tekmeca skoraj eksplodirala. Američani so v prvi četrtini dosegli 49 točk! Če bi zadržali tak ritem, bi dvoboj končali pri 196. Niso bili pretresljivo daleč, saj so jih zmogli le 40 manj. Za enega izmed številnih rekordov, doseženih na zdaj že zgodovinski tekmi med ZDA in Nigerijo.