Yuan Cao Tokio 2020 skoki v vodo

Sobota, 7. 8. 2021, 10.15

oi tokio 2020, skoki v vodo

Kitajcu uspelo, kar ni še nikomur

Yuan Cao | Yuan Cao je  prvi športnik, ki je osvojil zlato odličje v vseh treh kategorijah v skokih v vodo.  | Foto Reuters

Yuan Cao je prvi športnik, ki je osvojil zlato odličje v vseh treh kategorijah v skokih v vodo.

Kitajca Yuan Cao in Jian Yang sta na olimpijskih igrah v Tokiu osvojila zlato in srebrno kolajno v skokih v vodo z desetmetrskega stolpa. Najboljši je bil Cao, ki so mu sodniki prisodili 582,35 točke, srebrno kolajno pa si bo s prisojenimi 580,40 točke nadel Yang. Bron gre v Veliko Britanijo.

Cao je po današnjem finalnem nastopu tako postal prvi športnik, ki je osvojil zlato odličje v vseh treh kategorijah v skokih v vodo. Iz Ria 2016 je prinesel najžlahtnejši medalji za zmago v skokih s trimetrske deske in v sinhronih skokih z desetih metrov.

Bronasto odličje je s 548,2 točke danes osvojil Britanec Thomas Daley, za katerega je to druga olimpijska medalja v Tokiu. V začetku minulega tedna je z Mattyjem Leejem osvojil zlato medaljo v sinhronih skokih v vodo z desetmetrske deske.

Daley in Lee sta presenetljivo premagala kitajski dvojec, v katerem je nastopil tudi 26-letni kitajski športnik Cao. Od vseh tekmovanj v skokih v vodo na tokratnih olimpijskih igrah je bilo to edino, v katerem niso slavili Kitajci.