Sobota, 7. 8. 2021, 16.11

Tokio 2020, baseball

Japonska olimpijski prvak v baseballu

Japonska baseball OI | Foto Guliverimage

Reprezentanca Japonske je na olimpijskih igrah v Tokiu osvojila zlato kolajno v baseballu. V finalu je premagala izbrano vrsto ZDA z 2:0. Za Japonce je to prvo olimpijsko zlato.

V športu, ki se je po 13 letih ponovno vrnil v olimpijsko družino, je Japonska prevladovala. Gostiteljica OI je slavila že na ženskem turnirju v softballu, v na Japonskem priljubljenem baseballu pa si je zlato dokončno zagotovila s tako imenovanim "home runom" Munetake Murakamija.

ZDA, ki so izgubile že tekmo v rednem delu proti Japoncem, takrat s 6:7, pa imajo v svojih vrstah Eddyja Alvareza, ki je kot šesti v zgodovini osvojil olimpijsko kolajno tako na zimskih kot poletnih igrah. Leta 2014 je namreč osvojil srebro v hitrostnem drsanju na kratke proge na 500 metrov.

Američani so bili sicer olimpijski prvaki v baseballu leta 2000, ob tem pa imajo še dva brona, Japonci pa imajo ob tem zlatu še srebro in dva brona.

Že pred tem je Dominikanska republika osvojila bron, ko je na tekmi za tretje mesto premagala Južno Korejo z 10:6 za prvo odličje na drugem olimpijskem nastopu.