FIVB svetovno prvenstvo 2018 FIVB SP 2018 SP v odbojki 2018

Brazilci v derbiju večera vzeli mero Francozom, Japonci pokazali Slovencem, da ne bo lahko

1

Bruno Rezende | Brazilci so v derbiju dneva premagali Francijo. | Foto FIVB

Brazilci so v derbiju dneva premagali Francijo.

Tretji tekmovalni dan 19. svetovnega prvenstva v odbojki je bilo na sporedu osem tekem. Po suvereni zmagi nad Argentino Belgija v Firencah ni bila dorasel tekmec gostiteljem Italijanom. Brazilija je v predstavi, namenjeni odbojkarskim sladokuscem, s 3:2 premagala Francijo. Sogostitelji SP Bolgari so doživeli boleč poraz proti Iranu.

V uvodni tekmi tretjega tekmovalnega dneva je Kanada nadigrala Egipt, Poljaki, branilci naslova izpred štirih let, pa so brez izgubljenega niza premagali Portoričani. Američani, ki so v sredo zvečer s 3:2 v nizih premagali Srbe, so za zmago nad Avstralijo morali odigrati vnovič pet nizov.

Japonci, petkovi nasprotniki Slovenije, so s 3:0 odpihnili Dominikansko republiko, Srbi so imeli težave s Kamerunom le v prvem nizu, ki so ga dobili s 30:28, Iranci pa so v Varni presenetili druge gostitelje tega SP, Bolgare.

Slovenija Japonska
Sportal Japonci hvalijo Slovence, ki dobro vedo, kaj je največja šibkost samurajev
Slovenija odbojka
Sportal Slovenci uspešno prestali krst, Američani boljši od Srbije
Bogdan Kotnik
Sportal Drzna napoved slovenskega strokovnjaka: Ne bi bil presenečen, če bi se to zgodilo
Slobodan Kovač1
Sportal Kovač: Fantom sem povedal, da ne bo lahko

Kako do polfinala - pot je dolga in trnova ...

Prvenstvo bo imelo štiri dele. V drugi del se bodo uvrstile najboljše štiri ekipe iz vsake predtekmovalne skupine (16). Te reprezentance bodo sestavile nove štiri skupine s po štirimi ekipami. Iz teh skupin bodo v tretji del (top 6) napredovale zmagovalke in najboljši dve drugouvrščeni ekipi, ki se bodo znova razvrstile v dve skupini po tri. Ko bodo obračunale med sabo, se bosta prvi dve v skupini uvrstili v polfinale.